08/03/2021

Ekstraliga: Bitwa na Ratuszowej – Zańko ponownie ustala wynik spotkania

Za nami niezwykle emocjonujące spotkanie rozegrane pomiędzy AZS PWSZ Wałbrzych i Czarnymi Sosnowiec. Odwieczni rywale wielokrotnie doprowadzali bezpośrednie starcia do remisów. Podobnie było dziś, lecz w nieco innych okolicznościach, przede wszystkim wyrównanych.

Mimo ostrego natarcia Czarnych piłkarki z Wałbrzycha znajdowały złote środki na odpieranie ataków oraz prowadzenie gry z kontry. Wynik meczu jednak otworzyła potężnym strzałem z dystansu Patricia Hmirova. Po zmianie stron kreowanie ataku przez PWSZ zmieniło się na duży plus.

Piętnaście minut trenera Kamila Jasińskiego i w drugiej połowie zobaczyliśmy o wiele groźniej i pewniej prezentujący się skład PWSZ. Perfekcyjny rzut rożny Klaudi Miłek wykorzystała celnie trafiając głową do bramki rywalek kapitan Małgorzata Mesjasz.

W pewnym momencie podyktowany został rzut karny dla Sosnowca. Jedenastkę na zdobycz bramkową zamieniła wspomniana Hmirova, a PWSZ nadal prowadził grę z kontry. Swoje sytuacje w spotkaniu miała Oliwia Rapacka, Dominika Dereń czy Klaudia Fabova. W pewnych momentach zabrakło tej przysłowiowej “kropki nad i”, czyli w tym przypadku wykończenia.

Martyna Zańko zameldowała się na murawie i po kilku minutach od wejścia (podobnie jak w ostatnim meczu z Polonią Poznań) zdobyła bramkę wyrównującą dzięki wzorowej asyście Marcjanny Zawadzkiej. Tuż przed gwizdkiem kończącym starcie Czarne wykonywały rzut rożny. Dzięki intuicji wspomnianej Zawadzkiej groźny atak przyjezdnych został odparty, a tym samym wynik 2:2 okazał się końcowym.

Cenny punkt pozostał w Wałbrzychu, a piłkarki AZS PWSZ spisały się naprawdę dobrze. Cieszy fakt, że zawodniczki trenera Kamila Jasińskiego wyglądały w tym spotkaniu o wiele lepiej niż jesienią kiedy to w Sosnowcu uległy gospodyniom.

Gra PWSZ cieszy, w wielu momentach ekscytuje. Dziś zaprosiły do barwnego świata wielu widzów podczas naszej transmisji. Z dumą ogłaszamy, że mecz wyświetlony został – jak do tej pory – blisko 3480 razy.

LIVE: AZS PWSZ WAŁBRZYCH VS CZARNI SOSNOWIEC – EKSTRALIGA – 16 KOLEJKA

LIVE: AZS PWSZ WAŁBRZYCH VS CZARNI SOSNOWIEC – EKSTRALIGA – 16 KOLEJKAKOMENTUJĄ: PIOTR WALKOWIAK & MICHAŁ WĄDOŁOWSKIZAPRASZAMY DO ODWIEDZANIA DZIAŁALNOŚCI NASZYCH PARTNERÓW: http://www.kpm-kancelaria.pl/https://www.brandit.com.pl/POLUBCIE NA FB: https://www.facebook.com/KPMKancelariaDoradcowPrawnych/https://www.facebook.com/agencjabrandit/UDOSTĘPNIAJCIE! POLUBCIE NASZ FAN PAGE!

Opublikowany przez Sportowy Wałbrzych TV Niedziela, 10 marca 2019

AZS PWSZ Wałbrzych 2:2 (0:1) Czarni Sosnowiec

Mesjasz 51′, Zańko 89′ – x2 Hmirova 28′,70′

PWSZ: Sapor – Kędzierska, Mesjasz, Zawadzka, Szewczuk, Rozmus (79′ Ostrowska), Głąb, Dereń, Rapacka (83′ Głowacka), Fabova, Miłek

Kuciewicz, Rędzia, Pluta, Kowalczyk

Fotografia: Dominik Hołda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.