01/03/2021

IV liga: Górnik pokonuje imiennika ze Złotoryi

Sportowy Wałbrzych: Górnik II Wałbrzych - Zagłębie Wałbrzych 3:0

Górnik Wałbrzych pomimo kłopotów finansowych z dużym zaangażowaniem przygotowuje się do rozgrywek ligowych. Jeszcze przed sezonem celem numer jeden był awans do III ligi. Obecnie głośno się o tym nie mówi, ale wszyscy wciąż wierzą, że ten sukces jest możliwy.

Pierwszy mecz na naturalnej murawie pokazał, że Górnicy są dobrze przygotowani do startu rozgrywek. Dobrze prowadzona gra przez wałbrzyskich rutyniarzy dała biało-niebieskim sporo sytuacji podbramkowych. Okazje do zdobycia goli mieli między innymi Damian Chajewski czy Mateusz Krzymiński. Groźnie z bliskiej odległości strzelał testowany w Górniku Brazylijczyk. Sytuacji sam na sam z bramkarzem imiennika ze Złotoryi nie wykorzystał również Szymon Tragarz.

Kibice zastanawiali się, czy niewykorzystane sytuacje się przypadkiem nie zemszczą. Dodatkowo trener Jacek Fojna wprowadził na boisko zmienników, którzy również się sprawdzili. Górnik nadal przeważał.  Kapitalną szansę zmarnował Daniel Borowiec. Dobrze też prezentował się Kamil Młodziński. Gola zdobył jednak dopiero w 70 minucie Miłosz Rodziewicz. Górnik pokonał Górnika 1:0.

Górnik Wałbrzych – Górnik Złotoryja 1:0 (0:0)
70’ Miłosz Rodzewicz

Górnik: Jaroszewski (46’ Stec), Michalak (60’ Tobiasz), Orzech, Smoczyk (46’ Rytko), Krzymiński (46’ zawodnik testowany), Wepa, Tragarz (60’ Krawczyk), Bogacz (60’ Borowiec), Sawicki (46’ Młodziński), Chajewski, zawodnik testowany (60’ Rodziewicz)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.