24/02/2021

A klasa: Inauguracja rundy wiosennej – Zagłębie Wałbrzych vs Darbor Bolesławice – Transmisja

Doczekaliśmy się! Mowa o inauguracji wiosennej rundy Wałbrzyskiej Serie A. W najbliższą sobotę pierwsza odsłona najbardziej emocjonujących rozgrywek w męskiej piłce nożnej. Jako pierwsi rundę otworzą Zagłębie Wałbrzych pojedynkiem z Darborem Bolesławice. Transmisja na naszej stronie facebook.

Beniaminek naszych rozgrywek, czyli Zagłębie po rundzie jesiennej uplasowało się na 8 miejscu z dobrym bilansem 5 zwycięstw, 5 remisów i 5 porażek (bilans bramkowy 16:29), co w efekcie dało 20 punktów drużynie z Wałbrzycha. Darbor z kolei zajmuje 11 pozycję z 3 zwycięstwami, 5 remisami 7 porażkami (33:44), co dało zespołowi trenera Marcina Miśkiewicza 14 punktów.

Po wspomnianej rundzie jesiennej doszło do zmiany trenera w Thorez’ie. Nowym szkoleniowcem został dotychczasowy piłkarz, kapitan Łukasz Wojciechowski. Popularny Gutek próbuje skleić zespół z nową taktyką, która ma zaoowocować na ligowych boiskach. Po serii przegranych sparingów Zagłębie w końcu zwyciężyło z MKS II Szczawno Zdrój 3:2 (x2 Jakub Fijałkowski, Krzysztof Ślisz) na Arenie Dąbrowskiego.

Do Zagłębia przyszedł defensywnie usposobiony gracz – Adam Lorenc. Wrócił ofensywny Jakub Kostko oraz Marcin Sobotka. Mimo przedłużenia wypożyczenia Pawła Telegi z Gwarka Wałbrzych zainteresowany ogłosił, że nie będzie grał w rundzie wiosennej Wałbrzyskiej Serie A. Szkoda, bo Telega to spory talent, który jeszcze bardziej mógłby rozwinąć swoje skrzydła w drużynie Zagłębia.

A klasa: Adam Lorenc nowym piłkarzem Zagłębia Wałbrzych

 

Darbor Bolesławice z kolei istotnie wzmocnił się dwoma nowymi zawodnikami, rozegrał wiele zwycięskich spraringów, choć ostatni zremisował bezbramkowo na własnym stadionie z Victorią Tuszyn (Liga Okręgowa). Do zespołu trenera Marcina Miśkiewicza dołączyli Marcin Gawryszewski i Kamil Kuska.

A klasa: Marcin Gawryszewski nowym piłkarzem Darboru Bolesławice

A klasa: Kamil Kuska zasila Darbor Bolesławice

 

Zagłębie Wałbrzych w 1 kolejce sezonu 2018/2019 walczyło z Darborem w Bolesławicach. Wówczas padł remis 2:2. Bramki dla Zagłębia zdobyli Damian Chmiel 40′ i Sebastian Sabiniarz 62′. Z kolei dla Darboru Mariusz Morąg 47′ i Jarosław Jagła 60′.

Miło poinformować, ze zbliżające się spotkanie Zagłębia Wałbrzych z Darborem Bolesławice będziemy transmitować na naszej stronie facebook. Jak zaprezentuje się Zagłębie pod dowództwem Wojciechowskiego? Jak konstruować ataki będzie Antonio Gomes Camacho Junior? Dla kogo szczęśliwa okaże się Arena Dąbrowskiego? Na te pytania odpowiedzi poznamy podczas naszej transmisji.

Z pewnością pojedynek trenerski Wojciechowskiego z Miśkiewiczem czy strzelecki Fijałkowskiego z Camacho może skraść show.

Start transmisji na naszej stronie facebook w najbliższą sobotę (23.03.) o godzinie 15:50.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.