24/02/2021

American Football: Miners szuka nowych twarzy

Drużyna futbolu amerykańskiego Miners Krause Wałbrzych istnieje w Wałbrzychu od października 2015 roku. W tej chwili to już trzy sekscje: Minis – dzieci w wieku 8-13 lat, trenują futbol flagowy, bezkontaktową odmianę futbolu amerykańskiego. Miners Junior – młodzież od 13 do 18 lat. Miners Krause Wałbrzych – seniorzy od 18 roku życia. W związku z tym, że cały czas szukamy talentów sportowych organizujemy rekrutację do Dwóch sekcji.

Do Minis dzieci 8-13 lat. Futbol flagowy jest prostą dyscypliną sportową, gdzie nie ma kontaktu, zderzeń czy też skomplikowanych zasad. Trenerem głównych jest Grzegorz Walasek tel. 600 251 626.

Do Junior Miners poszukujemy chłopaków w wieku 13-18 lat, którzy chcą zaznać ciekawego sportu jakim jest futbol amerykański. W tej dyscyplinie znajdą sobie miejsce zarówno wysportowani, szczupli jak i duzi, solidni, “puszyści”, którzy mimo tuszy chcieli by się poruszać, a nie koniecznie chcą biegać maratony. 🙂 W futbolu amerykańskim są pozycje gdzie są potrzebni niscy i wysocy zawodnicy. Drużyna Miners Krause Wałbrzych oferuje sprzęt potrzebny do treningów tj, ochraniacze, kaski, sprzęt treningowy. Jedyne co przyszły zawodnik musi zabrać ze sobą, to buty korki, strój sportowy (dresy, spodenki, koszulka lub bluza), stara zniszczona koszulka, którą należy założyć na ochraniacz, aby ten w pełni chronił ciało. Ważne jest aby zabrać ze sobą dobry humor, odrobinę samozaparcia i chęci.

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/363702954473782/

Drugą sprawą, którą chciałbym Państwa zainteresować i prosić o wsparcie, to zbiórka na nowe stroje. Futbol amerykański to bardzo kontaktowy sport. Nasze stroje maja już 3 lata, dwa sezony ligowe, 3 Super Mecze, w tym z drużyną z Niemiec Freiburg Phantoms, na którym było 3500 widzów, kilka spotkań towarzyskich w Wałbrzychu i poza. Nasze stroje wypożyczyliśmy tez juniorom na ich pierwszy sezon 2018. W sumie to już ponad 40 rozegranych meczy, gdzie koszulki i spodenki były poddawane zderzeniom, szarpaniu, ciągnięciu itp.

Postanowiliśmy zorganizować publiczną zbiórkę, aby godnie reprezentować Wałbrzych na ogólnopolskiej arenie, aby z duma nosić na piersi herb Wałbrzycha, aby nie wstydzić się i pokazać Polsce, że nie pochodzimy z :doliny biedy i biedaszybów”

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/myp239

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.