Karate: Udane zawody Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai „OBI” z Sobięcina.

Jakub Zima

Turniej karate Shinkyokushinkai w ramach Kobierzyce Cup, który odbył się 06.04.2019 zgromadził na tatami ponad 600 zawodników z Polski, Czech, Ukrainy i Rosji, reprezentujących 49 klubów. Wałbrzych reprezentował Uczniowski Klub Karate Shinkyokushinkai „OBI” z Sobięcina.

Turniej w Kobierzycach rozgrywany był po raz dziewiąty, a słynie on z tego, że przyjeżdżają na niego najlepsi zawodnicy z kraju i zagranicy. Do walk na 5 matach stanęło 5 reprezentantów z UKKS „OBI”,a wszystkie walki stały na bardzo wysokim poziomie.

3 miejsce w kategorii Junior – 70kg wywalczył 16 letni Dominik Obuchowski, pozostała czwórka niestety odpadła w walkach o wejście do półfinałów. Trzeba tutaj dodać, że Dominik walczył w kategorii w której startowali zawodnicy z trzech roczników – 16, 17 i 18 lat, a on był tym najmłodszym, co w tym wieku ma bardzo duże znaczenie.

Pozostali reprezentanci klubu w Kobierzycach to Julia Obuchowska, Mateusz Mielnik, Kuba Nowak i Krystian Raś. Sensei Tomasz Obuchowski na turnieju był sędzią głównym na jednej z mat a zawodników do wyjścia przygotowywała Sempai Agnieszka Obuchowska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Alpinizm: W Mieroszowie ruszyła Liga wspinaczkowa!

Zawody Regionalnej Ligi Wspinaczkowej dla Dzieci i Młodzieży za nami. Pierwsze z nich (wspinaczka na trudność) odbyły się w budynku Hali Sportowo – Widowiskowej w Mieroszowie. Sportowa rywalizacja uczestników przy wsparciu doświadczonych instruktorów wspinaczki sprawiła, że zawody były bardzo emocjonujące, pojedynki o pierwsze miejsce w kategoriach niejednokrotnie kończyły się dogrywkami. […]