24/02/2021

Kolarstwo: Świetny występ kolarzy KKW Nexelo Wałbrzych!

MTB Puchar Polski w Białymstoku - foto: Bartosz Bober

Świetne występy na pierwszej edycji Pucharu Polski MTB  w Białymstoku zaliczyli przedstawiciele KKW Nexelo Wałbrzych. Wyścig był pierwszą z edycji tegorocznego Pucharu Polski MTB, który jednocześnie był jednym z trzech (obok Wałbrzycha i Jeleniej Góry) wyścigów wpisanych do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

MTB Puchar Polski w Białymstoku – foto: Bartosz Bober

Nowa zawodniczka Klubu Kolarstwa Wałbrzych, Magdalena Zielińska wygrała wyścig w kategorii Elita Kobiet, przy okazji zgarniając również 1 miejsce w kategorii do lat 23. Zwycięstwo w koronnej kategorii, na wyścigu rangi międzynarodowej jest jej wymarzonym debiutem w barwach KKW Nexelo Wałbrzych.

Kolejne miejsce na podium zdobył Filip Brzóska. Zeszłoroczny brązowy medalista MP Juniorów Młodszych, zajął 2 miejsce w pierwszym wyścigu sezonu. Tym samym, niemal pewne jest zakwalifikowanie się Filipa do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

MTB Puchar Polski w Białymstoku – foto: Bartosz Bober

Pozostałe wyniki reprezentantów KKW Nexelo Wałbrzych w kategoriach Juniorów i Juniorów Młodszych również pozwalają z optymizmem patrzeć na dopiero zaczynający się sezon kolarski. Kolejne sprawdziany na Pucharze Polski już w maju, w tym ten najważniejszy- na swoim podwórku. 11 maja w Parku im. Jana III Sobieskiego odbędzie się  3 edycja Pucharu Polski MTB- Górale na Start.

MTB Puchar Polski w Białymstoku – foto: Bartosz Bober

Wyścig posiada rangę C1 Międzynarodowej Unii Kolarskiej, co znaczy, że w walce o zwycięstwo na swoim podwórku zawodnicy KKW będą musieli pokonać nie tylko czołówkę  polskiego, ale i światowego kolarstwa górskiego. Już teraz zachęcamy do wsparcia wałbrzyskich zawodników gorącym dopingiem przy trasie!

MTB Puchar Polski w Białymstoku – foto: Bartosz Bober

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.