Ekstraliga: Starcie w ogniu – AZS PWSZ Wałbrzych vs Medyk Konin – Transmisja

Team AZS PWSZ Wałbrzych wraca na stadion przy Ratuszowej by w ekstraligowej rozgrywce stoczyć emocjonującą bitwę z Medykiem Konin. Czterokrotny Mistrz Polski ostatnimi czasy nie może do końca znaleźć złotego środka na zdeterminowane piłkarki trenera Kamila Jasińskiego. Transmisja bitwy na naszej stronie facebook.

Historia starć PWSZ z Medykiem jest zawrotna. Wszystko zaczęło się od sezonu 2015/2016 kiedy to nasz AZS awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej w polskim piłkarstwie kobiecym. Nie mniej jednak od tego czasu zespół diametralnie się zmieniał aby przybrać w minionym sezonie 2017/2018 soldiny kręgosłup wzmocniony nowymi postaciami w epizodzie 2018/2019.

W sezonie 2017/2018 w 5 kolejce na wyjeździe w Koninie zespół PWSZ był bliski pokonania Medyka po wyśmienicie granej drugiej odsłonie spotkania. Wówczas mecz zakończył się jednak zwycięstwem gospodyń 4:3 (Lilyana Kostova 3′, Patrycja Balcerzak 6′, Krystyna Sikora 36′, Natalia Pakulska 44′ – Anna Rędzia 72′, Julita Głąb 74′, Dominika Dereń 80′). W 16 kolejce na wałbrzyskiej Ratuszowej padł remis 1:1 (Marcjanna Zawadzka 3 – Natalia Chudzik 64′). Z kolei w 25 u siebie Medyk wygrał 4:0 (x3 Anna Gawrońska 5′,34′,72′; Natalia Chudzik 27′).

W tym sezonie w ramach 9 kolejki mieliśmy do czynienia ponownie z emocjonującym starciem. W Koninie padł remis pięknie wywalczony przez dziewczyny z Wałbrzycha.

Mocno próbowały rozpocząć całe spotkanie piłkarki PWSZ. Od początku zapowiadało sie na wyrównane starcie. Oliwia Rapacka i Dominika Dereń uaktywniały boczne sektory boiska, a Klaudia Fabova oraz Klaudia Miłek gościły w polu karnym przeciwniczek. Z drugiej strony nacierał Medyk. Jeden i drugi zespół szybko chciał otworzyć wynik meczu. Jednak dobrze ustawiona linia obrony Jasińskiego nie pozwalała na to gospodyniom. Widoczna była gra z kontry. Anna Rędzia często zgrywała się z Fabovą, a Dereń próbowała kończyć sytuacje w szesnastce Medyczek.

Po serii ataków doczekaliśmy się wyczekiwanego otwarcia meczu przez Oliwię Rapacką. Anna Rędzia dograła piłkę z prawego skrzydła do wbiegającej Oli, która precyzyjnym, mocnym strzałem trafiła do bramki Medyka w 25 minucie spotkania.

W 38 minucie doszło do podyktowania rzutu wolnego dla gospodyń. Natalia Chudzik dograła piłkę w pole karne, a tam akcję wykończyła Dominika Kopińska. Wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron piłkarki z Wałbrzycha ponownie mocno rozpoczęły. W 51 minucie w narożniku pola karnego Medyka podyktowany został rzut wolny, który biła Klaudia Miłej. Zamieszanie blisko piątego metra wykorzystała Marcjanna Zawadzka. Po chwili Wałbrzych znów prowadził 2:1. W 71 minucie doszło do ponownego wyrównania za sprawą gospodyń. Tym razem bramkę zanotowała Anna Gawrońska. W 81 minucie Nikol Kaletka wyprowadziła Medyka na prowadzenie. Do samego końca akademiczki z Wałbrzycha walczyły o punkty. Swoje potwierdziły w doliczonym czasie gry dzięki dobrej czujności Klaudii Fabovej i jej bramce na 3:3.

Ostatnio Medyk ulegl na swojej ziemi 2:4 Łęcznej, a PWSZ zwyciężyło 5:1 Mitech w Żywcu. Nadchodzi czas na czwartkową konfrontację. Co wydarzy się na Ratuszowej w Wałbrzychu? Jedno jest pewne. To będzie kapitalne starcie, którego nie możecie przegapić. Wierzymy w nasze piłkarki, to będzie walka, której stawką jest dalsza część rywalizacji o medale Ekstraligi. Oglądajcie naszą transmisję by być na bieżąco. Mecz poprzedzony zostanie studiem. Wszystko w SW Sport TV.

Transmisję meczu AZS PWSZ Wałbrzych vs Medyk Konin obejrzycie dzięki naszemu partnerowi F.O.C. HOLDING Dobrosław Kowalski właściciel marki KP&M Kancelaria.

Zapraszamy do odwiedzania działalności naszego partnera: xamax.pl http://kpm-kancelaria.pl/ i do bloga thetheatreofdreams.pl autorstwa właśnie Dobrosława Kowalskiego.

Start transmisji na naszej stronie facebook już w najbliższy czwartek (18.04.) od godziny 15:45.