Zapasy: Dwa złota wałbrzyskich zapaśników

Za nami 27 Międzynarodowy Turniej Powitania wiosny WAŁBRZYCH 2019. Do rywalizacji przystąpiło 14 klubów. Drużynę Zagłębia Wałbrzych reprezentowało 15 zawodników. Co ważne 12 z nich zdobyło medale!! Dało to zapaśnikom II miejsce w klasyfikacji drużynowej!

W ciągu 25 lat historii istnienia turnieju, na matach, mogliśmy oglądać wielu uzdolnionych zawodników. Jedną z perełek był między innymi Damian Janikowski. Prestiż turnieju sprawia zatem, że każdy chce w nim wypaść jak najlepiej. Złote medale dla Zagłębia zdobyli: w kategorii do 41 kg Dominik Przybylski, w kategorii do 85 kg najlepszy był Szymon Reks.

Drużynowo Zagłębie z 12 medalami zajęło II miejsce, ustępując jedynie Agrosowi Żary. Znakomity wynik pozwolił wałbrzyszanom wyprzedzić także zapaśników Śląska Wrocław.

Trenerzy Szatko i Obuchowicz byli bardzo dumni ze swoich zawodników, których jak się okazuje, z roku na rok, jest w Wałbrzychu coraz więcej. Takie wyniki sprawiają, że odrodzenie wałbrzyskiej potęgi zapaśniczej, wydaje się naprawdę realne.