A klasa: Gladiatorzy wygrywają na Podgórzu

Włókniarz Głuszyca przełamał wiosenną passę przegrywanych spotkań na wyjeździe. Miejscem triumfu okazał się Stadion Podgórza Wałbrzych. Podopieczni grającego trenera Grzegorza Bachmatiuka zwyciężyli 2:1.

Wynik spotkania w 36 minucie otworzyło Podgórze Wałbrzych po celnym trafieniu Pawła Sajdaka. Pomocnik wykorzystał solidne podanie Sylwestra Dębskiego na 11 metr, po czym uderzył po długim rogu. Jeszcze przed gwizdkiem w 43′ do remisu doprowadził z zespołu Gladiatorów Dominik Kaźmierczak, który wykorzystał rykoszet z 30 metrów. W 34′ poważnej kontuzji doznał Szymon Ręczkowski. Zawodnik przewieziony został do szpitala.

Po zmianie stron jedni i drudzy szukali swoich okazji na wyjście na prowadzenie. Wynik spotkania dosyć szybko, bo w 60′ ustanowił Sebastian Kosior (na zdjęciu), który przelobbował Rafała Koszyka głową. W meczu zabrakło Rafała Lewandowskiego z Podgórza i Bartosza Iwanidisa z Głuszycy.

Podgórze Wałbrzych 1:2 (1:1) Włókniarz Głuszyca

Sajdak 36′ – Kaźmierczak D. 43′, Kosior 60′

Podgórze: Koszyka R. – Wroczyński, Dudiak, Śpiewak (46′ Starczewski), Sysiak (67′ Knol), Klara, Hertmanowicz J., Hertmanowicz M., Sajdak, Dębski (61′ Kubiak), Mocydlarz (81′ Grygiel)

Włókniarz: Steciuk – Ręczkowski (34′ Kameczura), Chmielarz, Kaźmierczak M., Kaźmierczak D. (73′ Rzeczkowski), Literski, Kubacki, Wójcicki (46′ Jugowiec), Walkowicz, Kosior, Kulik