IV liga: Górnik wykonał plan

Jakub Zima

Weekendowa batalia Górnika Wałbrzych w Żarowie zakończyła się zgodnie z planem. Dobry mecz zagrali Damian Jaroszewski i Allan De Paula.

Biało-niebiescy, pomimo braku Tomasza Wepy i Michała Oświęcimki, od pierwszej minuty dyktowali warunki na boisku. Kiedy wydawało się, że bramka dla Górnika jest tylko kwestią czasu, swoją szansę otrzymali gospodarze. W 15 minucie piłkę na 11 metrze ustawił Konrad Sajdak. Uderzył jednak zbyt czytelnie i Damian Jaroszewski nie miał najmniejszych problemów wybronieniem strzału.

Podopieczni Fojny po interwencji Damiana zaczęli grać jeszcze lepiej. Zaledwie 7 minut później kapitalne dośrodkowanie Mateusza Krzymińskiego wykończył Allan De Paula. Górnik po zdobyciu bramki, zaczął grać spokojniej. Dobry mecz rozgrywał De Paulla. To jego uderzenie sprokurowała sytuację sam na sam dla Damiana Chajewskiego, który bezlitośnie umieścił piłkę w bramce.

Drugie 45 minut rozpoczęło się od mocnego uderzenia wałbrzyskiego Górnika. Już w 48 minucie De Paulla wykorzystał dośrodkowanie, tym razem od Mateusza Sawickiego. W dalszej części gry swoje szanse marnowali Tragarz, Młodziński, Chajewski czy De Paulla. Dopiero w ostatnich minutach spotkania wynik ustalił Marcin Smoczyk.

Zjednoczeni Żarów – Górnik Wałbrzych 0:4 (0:2)
22’ 48’ Allan De Paula, 32’ Chajewski, 82’ Smoczyk

Górnik: Jaroszewski – Michalak, Orzech, Smoczyk, Krzymiński, Tragarz (70’ Młodziński), Chajewski, Rytko, Borowiec (60’ Bogacz), Sawicki (60’ Krawczyk), De Paula (75’ Rodziewicz)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Boks: Imperium zdemolowało 12-krotnego Mistrza Polski

W wałbrzyskiej Galerii Victoria, w ramach II kolejki Ekstraligi Boksu Olimpijskiego, odbył się mecz bokserski pomiędzy wałbrzyską ekipą Imperium Boxing a Skorpion Szczecin. Rywalizacja toczyła się w ośmiu walkach. Sześć z nich na ringu wygrali wałbrzyszanie, jedną Imperium otrzymała walkowerem. Bardzo dobre występy zaliczyli Jakub Szydełko i Patryk Trochimiak. Rywal […]