01/03/2021

Ekstraliga: Sytuacja w tabeli po 22 kolejce

Runda zasadnicza Ekstraligi zakończyła się po 22 kolejce. Team AZS PWSZ Wałbrzych zwyciężył na wyjeździe w derbach AZS Wrocław 3:1. Przed nami blisko dwa tygodnie przerwy, po czym wkroczymy na ostatnią prostą w kwestii walki o medale.

Trzy punkty, a zarazem po zwycięstwo piłkarki trenera Kamila Jasińskiego sięgnęły po bramkach Marcjanny Zawadzkiej 7′ i kapitan Małgorzaty Mesjasz 42′,56′ we wspomnianym meczu z AZS’em Wrocław.

W klasyfikacji generalnej Ekstraligi nasz AZS zajmuje nadal 4 miejsce, z dorobkiem 47 punktów i bilansem 14-5-3 (81-24). Na miejscu trzecim nadal utrzymują się podbudowane wyjazdowym zwycięstwem z Łęczną 2:1 Czarni Sosnowiec (52). Druga pozycja okupowana jest przez Medyka Konin (52), który pokonał na wyjeździe Olimpię Szczecin 2:0. Lideruje Łęczna (55). Zwróćmy uwagę, że Górnik w ostatnim czasie stracił sporą przewagę punktową nad trzema wspomnianymi zespołami, które walczą o medale.

UKS SMS Łódź w swoim trzecim sezonie gry w najwyższej klasie rozgrywkowej ponownie zameldował się w grupie mistrzowskiej na miejscu 5 z dorobkiem 37 punktów. Czołową 6 uzupełnił beniaminek – GKS Katowice (30).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.