Biegi: Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój po raz szósty

Jakub Zima

W najbliższą niedzielę odbędzie się szósta edycja Półmaratonu Górskiego Jedlina-Zdrój. Start o godzinie 10:00 z Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Active” przy ulicy Kłodzkiej.

Celem tej prestiżowej imprezy jest upowszechnianie biegania jako najprostszej formy podnoszenia sprawności fizycznej i promocja miasta i uzdrowiska Jedlina-Zdrój, oraz całego regionu. Bieg organizowany jest przez Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław, przy współorganizacji Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju i Stowarzyszenia „Biegaj w Jedlinie”.

Limit uczestników ustalono na poziomie 800 osób. Dystans 21 kilometrów przebiegać będzie w większości po górskich drogach, z dużymi przewyższeniami. Klasyfikacja zostanie przeprowadzona osobno dla kobiet i mężczyzn zarówno w kategorii Open jak i kategoriach wiekowych. Będzie też osobna klasyfikacja dla Mieszkańców Jedliny-Zdroju. W ramach imprezy zostaną także rozegrane Mistrzostwa Stowarzyszenia Pro-Run Wrocław.

źródło: UM Jedlina-Zdrój

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Kolarstwo: Grand Prix Amatorów na Szosie – Rajd V

Jeżeli lubicie jeździć na rowerze, pokonywać dziesiątki kilometrów i przewyższeń  i co najważniejsze dobrą zabawę i grę fair play … to mamy coś dla Was. Już teraz zapraszamy 11 maja 2019 roku do Boguszowa-Gorc na Grand Prix Amatorów na Szosie – Rajd V, którego organizatorem jest Grupa “Rajdy dla Frajdy”. […]