A klasa: Victoria zwycięża Górnika na Ratuszowej

Drużyna grającego trenera Daniela Gandery zmierzyła się z Górnikiem Wałbrzych. Mowa oczywiście o Victori Świebodzice, która odniosła zwycięstwo na Ratuszowej w kwesti walki o medale Wałbrzyskiej Serie A.

Do przerwy bezbramkowy remis, a po zmianie stron ciąg dalszy emocji, które piłkarze zespołów rozwinęły w pierwszej odsłonie spotkania. W 60 minucie podyktowany został rzut karny, który precyzyjnie na bramkową zdobycz zamienił Dominik Woźniak – były piłkarz Górnika. W 75′ wynik spotkania na 2:0 dla Victorii podwyższył Dominik Krzyżanowski. Gospodarze zdołali strzelić jedną bramkę autorstwa Mateusza Sobiesierskiego w 79′. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę otrzymał Tomasz Lewandowski. Co ciekawe, mieli również rzut karny, z którym po profesorsku poradził sobie bramkarz Victori – Damian Michno.

Górnik Wałbrzych 1:2 (0:0) Victoria Świebodzice

Sobiesierski 79′ – Woźniak 60′ (k), Krzyżanowski 75′

Górnik: Stec – Okupny, Wujda, Siwiński (65′ Przybysz), Borowiec, Sobiesierski, Mrowiec, Krawczyk, Drążek, Bogacz

Rosicki, Michalak, Domagała, Bińkowski

Victoria: Michno – Suchomski, Grzesiak, Pyda, Antas, Błaszczak, Krzyżanowski, Borgoń (83′ Gromniak), Kmieciak (85′ Chołuj), Traczykowski, Woźniak (75′ Lewandowski)