Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Ekstraliga: Runda Mistrzowska – Górnik Łęczna vs AZS PWSZ Wałbrzych – Transmisja

Ekstraliga: Runda Mistrzowska - Górnik Łęczna vs AZS PWSZ Wałbrzych - Transmisja

Dopiero co na Ratuszowej padł remis 2:2, a zanim się obejrzyliśmy, wyruszamy do Świdnika by zmierzyć się ponownie z Górnikiem Łęczna. Team AZS PWSZ Wałbrzych wkracza w kolejną odsłonę niezwykle ciekawej walki o medale.

Ostatnimi czasy Górnik Łęczna ma spore problemy, przede wszystkim kadrowe, związane z kilkoma kontuzjami czołowych zawodniczek, a to przekłada się na wyniki aktualnego Mistrza Polski. Z drugiej strony do gry wraca trener Piotr Mazurkiewicz. Czy na kilka dni przed niezwykle ważnym starciem poukłada swój zespół? Odpowiedź na to pytanie poznamy w najbliższą niedzielę.

Z kolei piłkarki trenera Kamila Jasińskiego są niezwykle zmotywowane do tego by drugi raz w historii pokonać Górnika Łęczna, tylko tym razem w Świdniku. Przypomnę, że wałbrzyski AZS już raz pokonał Łęczną na wyjeździe w minionym sezonie 2017/2018 w 10 kolejce 1:0 po bramce Oliwii Rapackiej zdobytej w 4 minucie spotkania. Wówczas podopieczne byłego i teraz aktualnego trenera Piotra Mazurkiewicza nie mogły znaleźć złotego środka na skontrowanie piłkarek trenera Kamila Jasińskiego.

Po drodze, w 21 kolejce na Ratuszowej padł wynik 2:3 (Jolanta Siwińska 28′ – aktualnie piłkarka Łęcznej, kontuzjowana, Małgorzata Mesjasz 63′ – Agata Guściora 22′, Ewelina Kamczyk 46′, Agnieszka Jędrzejewicz 85′) oraz w grupie mistrzowskiej w Łęcznej w 24 odsłonie 2:1 na korzyść Górnika (Dżesika Jaszek 21′ – aktualnie piłkarka Czarnych Sosnowiec, Ewelina Kamczyk 55′ – Małgorzata Mesjasz – 30′).

W tym sezonie, w 10 kolejce na wyjeździe ponownie zwyciężył Górnik 5:1 (x2 Gabriela Grzywińska 15′,30′, Dominika Grabowska 33′, Ewelina Kamczyk 80′, Emilia Zdunek 89′ – Dominika Dereń 68′). W rewanżowym starciu w 21 kolejce na Ratuszowej reprezentantki naszego miasta zremisowały 2:2 (Małgorzata Mesjasz 43′ (k), Klaudia Fabova 90+6 – Agata Guściora 6′ (k), Gabriela Grzywińska 22′).

Ciekawostka, sezon 2015/2016, 26 kolejka na wyjeździe. Wówczas Łęczna zwyciężyła 3:2 z PWSZ. Było to pierwsze spotkanie prowadzone samodzielnie przez późniejszego, głównego szkoleniowca Kamila Jasińskiego.

  Nie żyje Robert Pryka

Ostatnio Łęczna na wyjeździe przegrała 1:0 z GKS Katowice po bramce byłej zawodniczki PWSZ – Agaty Sobkowicz 17′. Team PWSZ z kolei pokonał 2:0 UKS SMS Łódź po bramkach kapitan Małgorzaty Mesjasz z rzutu karnego 51′ i Anny Rędzi 85′.

Bitwa w Świdniku może przejść do historii ekstraligowych potyczek. Na szali medale, Mistrzostwo Polski. Jak zawsze wierzymy w nasze piłkarki. Oglądajcie naszą transmisję by być na bieżąco. Wszystko w SW Sport TV.

https://www.facebook.com/sportowywalbrzych/videos/2469867743225062/

Transmisję meczu AZS PWSZ Wałbrzych vs Górnik Łęczna obejrzycie dzięki naszemu partnerowi F.O.C. HOLDING Dobrosław Kowalski właściciel marki KP&M Kancelaria.

Zapraszamy do odwiedzania działalności naszego partnera: xamax.pl http://kpm-kancelaria.pl/ i do bloga thetheatreofdreams.pl autorstwa właśnie Dobrosława Kowalskiego.

Facebook: https://www.facebook.com/KPMKancelariaDoradcowPrawnych/

https://www.facebook.com/thetheatreofdreamsbykowalski/

Plakat autorstwa naszego partnera Agencja Reklamowa Brandit – https://www.brandit.com.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/agencjabrandit/

Start transmisji na naszej stronie facebook już w najbliższą niedzielę (19.05.) od godziny 14:20.

https://www.facebook.com/sportowywalbrzych/

Ekstraliga: Runda Mistrzowska - Górnik Łęczna vs AZS PWSZ Wałbrzych - Transmisja