Lekkoatletyka: Wspaniały występ i aż 20 medali lekkoatletów wałbrzyskiego Górnika

We Wrocławiu trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Rywalizacja odbywa się w wielu dyscyplinach. Na arenie lekkoatletycznej wystartowała spora grupa zawodników Górnika Wałbrzych. Podopieczni trenera Karpińskiego zaliczyli wspaniały występ. Nasi lekkoatleci wracają do domu z 6 złotymi, 8 srebrnymi i 6 brązowymi medalami.

Standardowo już na najwyższym stopniu podium w swojej koronnej konkurencji stanął kulomiot Jakub Kanik, który dodatkowo dorzucił srebro w rzucie dyskiem. Dwa srebrne medale w biegach na 100 i 200 metrów, zdobyła Ada Polerowicz. Na tych samych dystansach dwa brązowe krążki, wywalczyła Weronika Ożga. Na rzutniach świetnie radziła sobie Kamila Slawska.