Ekstraliga: Ciekawostki z meczu Górnik Łęczna vs AZS PWSZ Wałbrzych

Team AZS PWSZ Wałbrzych w drugim meczu grupy mistrzowskiej minimalnie uległ Górnikowi Łęczna w Świdniku. Tradycyjnie pomeczowa dawka statystyk i ciekawostek.

W meczu zaprezentowała się nieco inna jedenastka niż ostatnimi czasy. Skrzydłowa Julita Głąb pauzowała w spotkaniu za kartki, a w jej miejscu pojawiła się Wiktoria Kuciewicz. Ostatni raz Wikę w wyjściowym składzie oglądaliśmy podczas 17 kolejki w Białej Podlaskiej, gdzie PWSZ bezbramkowo zremisował. Wcześniej w wyjściówce grała w 10 kolejce również przeciwko Górnikowi, w Łęcznej. Wówczas to gospodynie zwyciężyły 5:1.

Prócz Julity zabrakło również kontuzjowanych Anny Zając, Dominiki Dereń, Martyny Zańko i Sabiny Ratajczak.

Klaudia Fabova zdobyła swoją 2 bramkę przeciwko Łęcznej (wcześniej w 22 kolejce na Ratuszowej, w remisowym 2:2 spotkaniu), 4 w rundzie wiosennej i 13 w tym sezonie. Klaudia Miłek strzeliła swoją 11 bramkę, również w tym sezonie i pierwszą od czasu 19 kolejki, kiedy w Żywcu zdobyła dwie bramki w wygranym spotkaniu z Mitechem (5:1). Miła, podobnie jak Fabi, ma 4 bramki na koncie w rundzie wiosennej.

Team AZS PWSZ Wałbrzych pod względem zdobywania bramek poprawił swój rekord ustanowiony w zeszłym sezonie, wynoszący 64. Teraz podopieczne trenera Kamila Jasińskiego zdobyły 65 bramek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

A klasa: Górnik zwycięża w Jaroszowie

Siedem bramek padło w spotkaniu 24 kolejki Wałbrzyskiej Serie A. Mowa o pojedynku Uni Jaroszów z Górnikiem Wałbrzych. Ostatecznie to podopieczni trenera Marcina Domagały zwyciężyli w ofensywnym spotkaniu. Sam szkoleniowiec zagrał, a jakże. Jego podopieczni do przerwy prowadzili 2:0. Po zmianie stron Jaroszów narzucił tempo i zaczął zdobywać bramki. Mimo […]