MP U19: Piłkarki Turniejów

Jak co roku, w każdej edycji Mistrzostw Polski U19, na koniec zmagań wybrana zostaje Piłkarka Turnieju. Przypomnijmy, które zawodniczki w ostatnich trzech Czempionatach – transmitowanych przez nas – wywalczyły ten tytuł. Transmisje meczów na naszej stronie facebook.

XVII Edycja – Sosnowiec 2016 – Karolina Ostrowska (AZS Wrocław) – Wówczas AZS Wrocław wywalczył złoty medal pokonując w finale Sztorm Gdańsk 1:0 po bramce Karoliny Wąsowskiej. Karolina, kapitan ekipy Wrocławia U19, jak wiemy grała w późniejszych czasach w GOLu Częstochowa (I liga grupa południowa) i aktualnie w Team’ie AZS PWSZ Wałbrzych (Ekstraliga)

XVIII Edycja – Biała Podlaska 2017 – Anna Zając (Medyk Konin – na zdjęciu) – Medyk Konin pokonał 1:0 AZS PSW Biała Podlaska zdobywając Mistrzostwo Polski. Dla Ani Mistrzostwa w Białej Podlaskiej były przełomowe. To na nich przypięczętowała swoje powołanie do reprezentacji Polski U19 prowadzonej wówczas przez trenera Marcina Kasprowicza.

XIX Edycja – Szczecin 2018 – Anna Zając (Medyk Konin) – Ponownie kłania nam się Ania, ale już jako kapitan zdobywczyń srebrnego medalu. Medyk uległ w rzutach karnych UKS SMS Łódź. Ania, jak wiemy, aktualnie jest zawodniczką wspomnianego Team’u PWSZ.

Kto wywalczy tytuł Piłkarki Turnieju podczas największego event’u tego lata, czyli XX Mistrzostw Polski U19 – Łódź 2019? Przekonamy się już niebawem!

Fotografia: Julia Kubuszewska

Zapraszamy do polubienia naszej strony na facebook’u, gdzie będą transmitowane mecze: https://www.facebook.com/sportowywalbrzych/