A klasa: Unia Jaroszów zostaje w A klasie!!

Jakub Zima

Ostatni mecz sezonu w Jaroszowie przedstawiał się wyjątkowo ciekawie. Miejscowa Unia w korespondencyjnym pojedynku z Podgórzem Wałbrzych rywalizowała o utrzymanie się w lidze na kolejny sezon rozgrywek A klasy.

Chaba i Dobrowolski dali Unii nadzieję w pierwszej odsłonie. Remis do przerwy i spora szansa na korzystny rezultat. W drugiej części meczu gospodarze grali uważnie i konsekwentnie. Mieli spore wsparcie na trybunach. Efektem wspólnych wysiłków była bramka z 75 minuty spotkania. Po tym jak sędzia przerwał grę odgwizdując w polu karnym przewinienie, jedenastkę na bramkę zamienił Szymczyk.

Dzięki zwycięstwu, nikt w Jaroszowie nie zwracał już uwagi na to, co dzieje się na Podgórzu. Utrzymanie stało się faktem.

Unia Jaroszów – KS Walim 3:2 (2:2)
25’ Chaba, 33’ Dobrowolski, 75’ Szymczyk (k) – 12’ Łukasiewicz (sam), 40’ Drąg

Unia: G. Warych – Łukasiewicz, Chaba, Makówka (54’ Makówka), Kowalczyk (64’ Struszka), Wilczak, Czapla (82’ T. Warych), Dobrowolski (81’ Sypko), Szymczyk, Wojtków, Miłek

Walim: Ł. Gut – Siekiera (70’ Drzewiecki), Kowal, Młocek (46’ Gawryś), Rzeczycki, Drąg, Byrski, Słapek, A. Kraus, Skotnicki (77’ P. Gut), Miklas (84’ Gałecki)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

A klasa: Victoria pewnie rozbija Iskrę

Świebodzicka Victoria zwyciężyła w o ostatniej kolejce spotkań zespół, który jeszcze rok wcześniej cieszył się z trzeciego miejsca w tabeli. W tegorocznych rozgrywkach Iskra jednak zagrała poniżej oczekiwań i dla większości zespołów ligi, była dostarczycielem punktów. Nie inaczej było w Świebodzicach. Gospodarze bez większych problemów rozbili Iskrę, aplikując jej aż […]