Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Liga Okręgowa: Klasyfikacja strzelców sezonu 2018/2019

Liga Okręgowa: Zdrój lepszy od Górnika

Zakończone rozgrywki piłkarskie wciąż jeszcze budzą w kibicach sporo emocji. Jedni cieszą się z awansów, inni smucą ze spadków. Wielu zawodników jednak zasłużyło także na wyróżnienia indywidualne. W lidze okręgowej grupie wałbrzyskiej znana jest już klasyfikacja strzelców.

Najwięcej bramek w ciągu całego sezonu zdobył piłkarz Mateusz Poświtajło Kryształu Stronie Śląskie (32 bramki). Na drugim miejscu uplasował się Rzepski Bartosz z Pogoni Pieszyce. Trzecie miejsce na piłkarskim podium przypadło Pawłowi Myrdaczowi z Włókniarza Kudowa Zdrój.

Na przestrzeni całego sezonu bramki zdobyło aż 200 zawodników. Padło 27 hattricków (najwięcej Mateusz Poświtajło – 3). Trzem zawodnikom udało się zdobyć w jednym meczu 5 bramek (Mateusz Poświtajło, Alisson Torete z LKS Bystrzyca Górna oraz Adrian Krzykalski z Venus Nowice). Czterech strzelców trafiło do bramki przeciwnika czterokrotnie w jednym meczu (Mateusz Poświtajło, Alisson Torete, Dominik Morawski z Pogoni Pieszyce i Tomasz Łysoń z LKS Bystrzycy Górnej).

Najlepszym strzelcem z drużyn Powiatu Wałbrzyskiego był Rafał Lipiński ze Zdroju Jedliny Zdrój.

Na przestrzeni sezonu w rozgrywkach padło 788 goli. Rozegrano 240 spotkań. Daje to średnią 3,28 bramki na mecz.

Liga Okręgowa: Klasyfikacja strzelców sezonu 2018/2019