Liga Okręgowa: Klasyfikacja strzelców sezonu 2018/2019

Jakub Zima

Zakończone rozgrywki piłkarskie wciąż jeszcze budzą w kibicach sporo emocji. Jedni cieszą się z awansów, inni smucą ze spadków. Wielu zawodników jednak zasłużyło także na wyróżnienia indywidualne. W lidze okręgowej grupie wałbrzyskiej znana jest już klasyfikacja strzelców.

Najwięcej bramek w ciągu całego sezonu zdobył piłkarz Mateusz Poświtajło Kryształu Stronie Śląskie (32 bramki). Na drugim miejscu uplasował się Rzepski Bartosz z Pogoni Pieszyce. Trzecie miejsce na piłkarskim podium przypadło Pawłowi Myrdaczowi z Włókniarza Kudowa Zdrój.

Na przestrzeni całego sezonu bramki zdobyło aż 200 zawodników. Padło 27 hattricków (najwięcej Mateusz Poświtajło – 3). Trzem zawodnikom udało się zdobyć w jednym meczu 5 bramek (Mateusz Poświtajło, Alisson Torete z LKS Bystrzyca Górna oraz Adrian Krzykalski z Venus Nowice). Czterech strzelców trafiło do bramki przeciwnika czterokrotnie w jednym meczu (Mateusz Poświtajło, Alisson Torete, Dominik Morawski z Pogoni Pieszyce i Tomasz Łysoń z LKS Bystrzycy Górnej).

Najlepszym strzelcem z drużyn Powiatu Wałbrzyskiego był Rafał Lipiński ze Zdroju Jedliny Zdrój.

Na przestrzeni sezonu w rozgrywkach padło 788 goli. Rozegrano 240 spotkań. Daje to średnią 3,28 bramki na mecz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Liga Okręgowa: Klasyfikacja Fair-Play

Komisja Dyscyplinarna OZPN w Wałbrzychu przedstawiła końcową klasyfikację Fair Play w lidze okręgowej grupie wałbrzyskiej. Na przestrzeni całego sezonu najmniej kartek otrzymała drużyna LKS Grom Witków. Na drugim miejscu uplasował się Venus Nowice, a na trzecim Sparta Ziębice. Najlepszą drużyną z Powiatu Wałbrzyskiego była młoda ekipa Górnika Boguszów Gorce, która […]