Ekstraliga: Transfery 2019 – Część III

Sezon 2019/2020 w najwyższej klasie rozgrywkowej, czyli Ekstralidze startuje w pierwszy weekend sierpnia. Pozostał nieco ponad miesiąc do kolejnej dawki wyczekiwanych emocji. W międzyczasie drużyny zbroją się w kwestii walki o czołowe pozycje w ligowych zmaganiach, nie tylko w Ekstralidze. Kilka zawodniczek wyrusza także za granicę.

Poniżej prezentujemy listę aktualnych transferów:

  1. Małgorzata Mesjasz (AZS PWSZ Wałbrzych -> Turbine Potsdam)
  2. Patrycja Balcerzak (Górnik Łęczna -> SC Sand)
  3. Anna Rędzia (AZS PWSZ Wałbrzych -> UKS SMS Łódź)
  4. Alicja Materek (Górnik Łęczna -> AZS PWSZ Wałbrzych)
  5. Anita Turkiewicz (UKS SMS Łódź -> AZS PWSZ Wałbrzych)
  6. Paulina Oleksiak (UKS SMS Łódź -> Olimpia Szczecin)
  7. Katarzyna Daleszczyk (Sassuolo -> Czarni Sosnowiec)
  8. Klaudia Miłek (AZS PWSZ Wałbrzych -> GKS Katowice)
  9. Klaudia Kubaszek (AZS UJ Kraków -> GKS Katowice)
  10. Kasandra Parczewska (UKS SMS Łódź -> GKS Katowice)
  11. Natalia Nosalik (GKS Katowice -> AZS UJ Kraków)
  12. Nikola Karczewska (UKS SMS Łódź -> Górnik Łęczna)
  13. Danuta Paturaj (UKS SMS Łódź -> Górnik Łęczna)
  14. Olga Sirant (Olimpia Szczecin -> Medyk Konin)
  15. Jessica Pluta (AZS PWSZ Wałbrzych -> TS ROW Rybnik)
  16. Marlena Konieczna (GKS Katowice -> TS ROW Rybnik)
  17. Karolina Szczypka (GKS Katowice -> TS ROW Rybnik)
  18. Nadja Stanović (UKS SMS Łódź -> GKS Katowice)
  19. Sara Kierul (SV Blau Weiss Hohen Neuendorf -> Olimpia Szczecin)
  20. Martyna Boguszyńska (Polonia Poznań -> KKP Bydgoszcz)
  21. Haley Lukas (Medyk Konin -> ZFK Spartak)
  22. Dominika Gąsieniec (AZS PSW Biała Podlaska -> UKS SMS Łódź)
  23. Weronika Zawistowska (Górnik Łęczna -> Czarni Sosnowiec)
  24. Katarzyna Siejka (Polonia Poznań -> Mitech Żywiec)
  25. Karolina Szóstko (Włókniarz Białystok -> Stomilanki Olsztyn)
  26. Gabriela Kędzia (Włókniarz Białystok -> Stomilanki Olsztyn)
  27. Joanna Węcławek (Czarni Sosnowiec -> GKS Katowice)
  28. Aleksandra Sudyk (Olimpia Szczecin -> KKP Bydgoszcz)
  29. Ewa Cieśla (AZS PSW Biała Podlaska -> AZS PWSZ Wałbrzych)
  30. Agnieszka Garbowska (Unifreeze Górzno -> KKP Bydgoszcz)
  31. Klaudia Lefeld (AZS PSW Biała Podlaska -> Górnik Łęczna)
  32. Zuzanna Szczepańska (UKS Bielawianka Bielawa -> Stomilanki Olsztyn)
  33. Anna Zając (AZS PWSZ Wałbrzych -> Górnik Łęczna)
  34. Gabriela Grzywińska (Górnik Łęczna -> Medyk Konin – na zdjęciu)
  35. Alona Kovtun (Mitech Żywiec -> Górnik Łęczna)
  36. Klaudia Szymczak (Unifreeze Górzno -> KKP Bydgoszcz)
  37. Natalia Hryb (Olimpia Szczecin -> Górnik Łęczna)
  38. Kaja Dziergas (Polonia Poznań -> KKP Bydgoszcz)
  39. Dominika Sykorova (Mitech Żywiec -> GKS Katowice)
  40. Monika Sowalska (Medyk Konin -> UKS SMS Łódź – na zdjęciu)

Co ciekawe, w Mitechu Żywiec, który spadł z Ekstraligi do I ligi grupy południowej, została reprezentantka Słowacji – Petra Zdechovanova, podobnie jak jej rodaczka, czyli Anna Maria Smidova (wcześniej grające w Czarnych Sosnowiec).

Fotografia: Mateusz Krzesiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.