08/03/2021

Ekstraliga: Olimpia Szczecin wygrywa z Union Berlin

Olimpia Szczecin rozegrała pierwszy mecz sparingowy w kwestii zbliżającego się sezonu Ekstraligi 2019/2020. Podopieczne trenera Adama Gołubowskiego powalczyły w Berlinie z miejscowym Unionem na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Ekstraligowy zespół szybko objął prowadzenie za sprawą kapitan Roksany Ratajczyk, a kiedy gospodynie wyrównały, to przed końcem pierwszej połowy, druga bramka Roksany wyprowadziła na prowadzenie Olimpijki. Pierwsza część meczu odbywała się w słonecznej scenerii z dodatkiem wysokiej temperatury.

Drugą odsłonę nawiedził ulewny deszcz. Sytuacji ofensywnych nie brakowało, zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Jedną z akcji wykończyła Patrycja Michalczyk ustanawiając tym samym wynik spotkania dla zwycięskich Olimpijek.

Union Berlin 1:3 (1:2) Olimpia Szczecin

Stodulska 20′ (k) – x2 Ratajczyk 9′,37′, Michalczyk 61′

Olimpia: Pastusiak (46′ Kierul) – Oleszkiewicz, Michalczyk, Brzozowska, Shahbazyan (46′ Bagińska), Witczak, Bohm, Brodzik, Ratajczyk, Bińkowska (46′ Witkowska), Grosicka (46′ Kalmus)

W sparingu nie uczestniczyła Zuzanna Radochońska, Karolina Łaniewska, Marianna Litwiniec i nowa postać drużyny Paulina Oleksiak.

Fotografia: Łukasz Haliniarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.