Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

II liga: UKS Bielawianka Bielawa w kierunku sezonu 2019/2020

II liga: UKS Bielawianka Bielawa w kierunku sezonu 2019/2020

Drużyna UKS Bielawianka Bielawa w sezonie 2019/2020 w II lidze grupie śląskiej ponownie na cel bierze awans na wyższy szczebel rozgrywek. Mecze podopiecznych trenera Sebastiana Głogowskiego będziecie mogli oglądać na żywo w SW SPORT TV.

Ten sezon nie będzie łatwy dla wielu drużyn z racji reformy PZPN. Dla piłkarek z Bielawy ponownie liczy się awans do I ligi i będzie to ich główny cel na zbliżający się sezon. Przypomnijmy, że ostatnio były tego bliskie. Miniony sezon ukończyły z wicemistrzostwem, z dorobkiem 41 punktów i bilansem 13-2-5 (97-47).

W kwestii reformy, w rozgrywkach II lig pierwsze miejsce będzie premiowało do barażu z mistrzem innej grupy II ligi o awans do I ligi (będzie tylko jedna). Z kolei druga pozycja zagwarantuje pozostanie w II lidze (grupa północna i grupa południowa), a trzecie pozwoli na baraże z innymi drużynami II lig o utrzymanie. Miejsca od 4 do 12 w każdej II lidze niestety gwarantują spadek do III lig. Warto wspomnieć, że w I lidze północnej i południowej spadną do II lig zespoły od 6 do 12 miejsca, a Mistrzowie III lig nie wywalczą awansu do II lig.

Wracając jednak do samego kalendarza, w tym przypadku II ligi grupy śląskiej, nie obejrzymy jak wiemy spadkowiczów, czyli Mitechu II Żywiec i UKKS Istebnej. Beniaminkami będą Promień Żary, Skra Częstochowa, Rolnik II Głogówek i LUKS Ziemia Lubińska, których poszczególne mecze również będziecie mogli oglądać w SW SPORT TV.

Nie znany jest jeszcze przeciwnik w pierwszym meczu nowego sezonu UKS Bielawianki Bielawa. Klub czeka na kalendarz rozgrywek II ligi grupy śląskiej. Natomiast sezon przygotowawczy trwa, a co za tym idzie Bielawianki tradycyjnie wezmą udział w legendarnym turnieju Dana Cup mającym miejsce w Danii, w Hjorringu od 22.07. do 27.07.

II liga: UKS Bielawianka Bielawa w kierunku sezonu 2019/2020