Sezon 2019/2020 w najwyższej klasie rozgrywkowej, czyli Ekstralidze startuje w pierwszy weekend sierpnia. Pozostał nieco ponad miesiąc do kolejnej dawki wyczekiwanych emocji. W międzyczasie drużyny zbroją się w kwestii walki o czołowe pozycje w ligowych zmaganiach, nie tylko w Ekstralidze. Kilka zawodniczek wyrusza także za granicę.
Poniżej prezentujemy listę aktualnych transferów:
- Małgorzata Mesjasz (AZS PWSZ Wałbrzych -> Turbine Potsdam)
- Patrycja Balcerzak (Górnik Łęczna -> SC Sand)
- Anna Rędzia (AZS PWSZ Wałbrzych -> UKS SMS Łódź)
- Alicja Materek (Górnik Łęczna -> AZS PWSZ Wałbrzych)
- Anita Turkiewicz (UKS SMS Łódź -> AZS PWSZ Wałbrzych)
- Paulina Oleksiak (UKS SMS Łódź -> Olimpia Szczecin)
- Katarzyna Daleszczyk (Sassuolo -> Czarni Sosnowiec)
- Klaudia Miłek (AZS PWSZ Wałbrzych -> GKS Katowice)
- Klaudia Kubaszek (AZS UJ Kraków -> GKS Katowice)
- Kasandra Parczewska (UKS SMS Łódź -> GKS Katowice)
- Natalia Nosalik (GKS Katowice -> AZS UJ Kraków)
- Nikola Karczewska (UKS SMS Łódź -> Górnik Łęczna)
- Danuta Paturaj (UKS SMS Łódź -> Górnik Łęczna)
- Olga Sirant (Olimpia Szczecin -> Medyk Konin)
- Jessica Pluta (AZS PWSZ Wałbrzych -> TS ROW Rybnik)
- Marlena Konieczna (GKS Katowice -> TS ROW Rybnik)
- Karolina Szczypka (GKS Katowice -> TS ROW Rybnik)
- Nadja Stanović (UKS SMS Łódź -> GKS Katowice)
- Sara Kierul (SV Blau Weiss Hohen Neuendorf -> Olimpia Szczecin)
- Martyna Boguszyńska (Polonia Poznań -> KKP Bydgoszcz)
- Haley Lukas (Medyk Konin -> ZFK Spartak)
- Dominika Gąsieniec (AZS PSW Biała Podlaska -> UKS SMS Łódź)
- Weronika Zawistowska (Górnik Łęczna -> Czarni Sosnowiec)
- Katarzyna Siejka (Polonia Poznań -> Mitech Żywiec)
- Karolina Szóstko (Włókniarz Białystok -> Stomilanki Olsztyn)
- Gabriela Kędzia (Włókniarz Białystok -> Stomilanki Olsztyn)
- Joanna Węcławek (Czarni Sosnowiec -> GKS Katowice)
- Aleksandra Sudyk (Olimpia Szczecin -> KKP Bydgoszcz)
- Ewa Cieśla (AZS PSW Biała Podlaska -> AZS PWSZ Wałbrzych)
- Agnieszka Garbowska (Unifreeze Górzno -> KKP Bydgoszcz)
- Klaudia Lefeld (AZS PSW Biała Podlaska -> Górnik Łęczna)
- Zuzanna Szczepańska (UKS Bielawianka Bielawa -> Stomilanki Olsztyn)
- Anna Zając (AZS PWSZ Wałbrzych -> Górnik Łęczna)
- Gabriela Grzywińska (Górnik Łęczna -> Medyk Konin – na zdjęciu)
- Alona Kovtun (Mitech Żywiec -> Górnik Łęczna)
- Klaudia Szymczak (Unifreeze Górzno -> KKP Bydgoszcz)
- Natalia Hryb (Olimpia Szczecin -> Górnik Łęczna)
- Kaja Dziergas (Polonia Poznań -> KKP Bydgoszcz)
- Dominika Sykorova (Mitech Żywiec -> GKS Katowice)
- Monika Sowalska (Medyk Konin -> UKS SMS Łódź)
- Daria Augustyniak (Stomil Olsztyn -> Stomilanki Olsztyn)
- Nadia Czarnecka (Olimpia Szczecin -> Stomilanki Olsztyn)
- Kinga Niedbała (AZS PSW Biała Podlaska -> Górnik Łęczna)
- Milena Kazanowska (Potok Sitno -> Górnik Łęczna)
- Maja Osińska (UKS SMS Łódź/Czarni Sosnowiec – wypożyczenie na rundę wiosenną 2018/2019 -> Górnik Łęczna)
- Justyna Kuś (Rekord Bielsko-Biała -> TS ROW Rybnik)
- Dominika Głowacka (AZS PWSZ Wałbrzych -> TS ROW Rybnik)
- Wiktoria Kuciewicz (AZS PWSZ Wałbrzych -> Czarni Sosnowiec – na zdjęciu)
- Aleksandra Przelicka (Olimpia Szczecin -> AZS Wrocław)
- Alicja Galicka (UKS SMS Łódź -> AZS Wrocław)
- Clara Soquessa (Zbrojovce Brno -> TS ROW Rybnik)
- Amelia Niedzielska (UKS Bielawianka Bielawa -> UKS SMS Łódź)
- Jana Maslova (MFK Ružomberok -> AZS UJ Kraków)
- Zofia Giętkowska (UKS SMS Łódź -> KKP Bydgoszcz)
- Ana Jelencić (Górnik Łęczna -> Avaldnes IL)
- Alicja Bijak (Unia Lublin -> Mitech Żywiec)
- Klaudia Łasicka (Medyk Konin -> Mitech Żywiec)
- Caitlin Jarvie (Western Sydney Wanderers -> UKS SMS Łódź – na zdjęciu)
- Anita Buchta (SWD Wodzisław Śląski -> Rolnik Głogówek)
Fotografia: Kelly Defina