Ekstraliga: GKS Katowice remisuje z Czarnymi Sosnowiec

GKS Katowice otworzył spotkaniem z Czarnymi Sosnowiec sezon 2019/2020 Ekstraligi. Mecz toczył się na dość wyrównanym poziomie. Do pierwszej bramki czekaliśmy blisko 70 minut. Końcowe momenty rozstrzygnęły losy spotkania.

Mecz od samego początku toczył się na wyrównanym poziomie. W 29 minucie podyktowany dla gospodyń przy Bukowej został rzut karny. Jedenastkę biła Joanna Olszewska, lecz broniąca Anna Szymańska poradziła sobie ze defensorki Katowic. Bezbramkowy remis utrzymał się do przerwy, mimo że w ostatnich minutach pierwszej części spotkania zawodniczki trenera Grzegorza Majewskiego przejęły inicjatywę w ofensywie.

W drugiej odsłonie meczu piłkarki obu drużyn zaprezentowały podobny krajobraz bitwy, co w pierwszej połowie. W 68 minucie wrzutkę z prawego skrzydła zrobiła Kinga Kozak, po czym Nadja Stanović bardzo dobrze zgrała futbolówkę na 5 metr do Agaty Sobkowicz. Napastniczka trenera Witolda Zająca głową z kozłem pokonała w bramce Szymańską. W końcowych minutach starcia drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę ujrzała Anna Konkol z Katowic. Sędzia Michalina Diakow doliczyła 4 minuty gry. Po kilku chwilach podyktowany został rzut karny dla Czarnych, który na bramkę wyrównującą zamieniła Katarzyna Daleszczyk. Remis 1:1 okazał się wynikiem końcowym.

Co ciekawe, powracająca do Polski Katarzyna Daleszczyk została nowym kapitanem zespołu Czarnych Sosnowiec zastępując tym samym rezygnującą z tej funkcji Dagmary Grad.

GKS Katowice 1:1 (0:0) Czarni Sosnowiec