01/03/2021

Ekstraliga: Olimpia Szczecin pokonuje Mitech Żywiec

Mitech Żywiec zmierzył się z Olimpią Szczecin na własnym podwórku tworząć bardzo ciekawe widowisko w ramach inauguracji sezonu 2019/2020 Ekstraligi. Olimpijki zwyciężyły 1:0 po bramce Amelii Bińkowskiej.

W pierwszej części meczu Mitech rozpoczął dosyć agresywnie. Dobrze pracujący w obronie zespoł Olimpii kontrował ataki gospodyń i wypracowywał sobie również sytuacje do oddawania strzałów na bramkę. Jeśli o bramce mowa, to w Ekstralidze zadebiutowała Oktawia Siudowska, która wybroniła między innymi sytuację sam na sam. Bezbramkowy remis utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron Olimpia przejęła inicjatywę i zaczęła atakować bramkę Aleksandry Komosy. W 79 minucie Amelia Bińkowska oddała pewny strzał zdobywając bramkę otwierającą wynik spotkania. Olimpijki trenera Adama Gołubowskiego kontrolowały przebieg spotkania do samego końca odnosząc zwycięstwo.

W spotkaniu zabrakło kapitan Roksany Ratajczyk, Sary Kierul i Karoliny Łaniewskiej. Rolę kapitana w meczu z Mitechem pełniła Julia Brzozowska. Kontuzji niestety doznała Anaida Shahbazyan.

Mitech Żywiec 0:1 (0:0) Olimpia Szczecin

Bińkowska 79′

Olimpia: Siudowska – Brodzik, Oleszkiewicz (46′ Litwiniec), Witczak, Grosicka (90+2′ Witkowska), Bińkowska (89′ Bagińska), Bohm, Michalczyk, Brzozowska, Shahbazyan (70′ Kalmus), Radochońska

Pastusiak, Kalmus, Bagińska, Litwiniec, Oleksiak, Witkowska

Mitech: Komosa – Biegun, Stopka, Rżany, Wiśniewska (80′ Zeman), Matyja, Wnuk, Bijak (70′ Warunek), Smidova (80′ Smaza), Zdechovanova, Prokop (60′ Chrzanowska)