Biathlon: Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim w Czarnym Borze!!

Jakub Zima

W Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu odbyła się konferencja prasowa poświęcona organizowanym we wrześniu w Czarnym Borze Mistrzostwom Polski w Biathlonie Letnim.

Miejsce konferencji prasowej nie było przypadkowe, ponieważ Powiat Wałbrzyski wraz z Polskim Związkiem Biathlonu, Uczniowskim Kluber Narciarskim Melafir Czarny Bór oraz Gminą Czarny Bór jest organizatorem ogólnopolskich zawodów sportowych.

W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli: Krzysztof Kwiatkowski – Starosta Wałbrzyski, Urszula Filip – Prezes UKN Melafir Czarny Bór, Jerzy Pytasz – Prezes Dolnośląskiego Związku Biathlonu, Jerzy Szyda – trener UKN Melafir i AZS Wrocław oraz Julia Tomasiak i Mateusz Janik – wychowankowie UKN Melafir Czarny Bór. 

Zawody odbędą się na nartorolkostradzie, która została oddana do użytku jesienią ubiegłego roku. Podczas konferencji zaprezentowano strój zawodnika oraz medale, które powędrują do laureatów. Na starcie pojawi się czołówka zawodników rangi krajowej. Ogromne aspiracje mają również rodzimi biathloniści, którzy będą rywalizować na swoim obiekcie w liczbie ok. 20. Tym bardziej mają ogromne apetyty na zwycięstwo.

Już dziś zapraszamy do Czarnego Boru w dniach 20-22 września do wspólnego kibicowania

źródło: UG Czarny Bór

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Kolarstwo: Kolarze Jokera Jaczków na zgrupowaniu w Czechach

Klub Sportowy Joker Jaczków prowadzi zajęcia kolarskie dla dzieci i młodzieży z Gminy Czarny Bór. W ramach działalności klubu odbywają są treningi oraz wyjazdy na obozy sportowe mające na celu popularyzację kolarstwa oraz pracę nad formą zawodników, którzy starują w zawodach o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. Aktualnie Klubowicze przebywają na […]