I liga koszykówki: Przedstawiamy system rozgrywek

Jakub Zima

Terminarz rozgrywek został przygotowany w dwóch wersjach. Obecnie obowiązuje system i terminarz rozgrywek z udziałem 14 drużyn. Jeśli klub KKS Pro-Basket Kutno otrzyma licencję okresową na udział w rozgrywkach, wtedy zacznie obowiązywać system i terminarz rozgrywek obejmujący 15 drużyn.

Z powodu trwającego procesu licencyjnego klubu KKS Pro-Basket Kutno SA ostateczny terminarz rozgrywek 1 Ligi Mężczyzn zostanie podany do dnia 31 sierpnia 2019 r

SYSTEM I TERMINARZ ROZGRYWEK OBEJMUJĄCY 14 DRUŻYN

W ROZGRYWKACH BIORĄ UDZIAŁ

Fundacja PBG Basket Junior (Wysogotowo) – Biofarm Basket Poznań
Górnik Wałbrzych 2010 – Górnik Trans.eu Wałbrzych
KK Polonia 1912 w Lesznie – Timeout Polonia 1912 Leszno
KS Pogoń (Prudnik) – Pogoń Prudnik
MKS Znicz Basket (Pruszków) – Elektrobud-Investment ZB Pruszków
MUKS Kotwica 50 (Kołobrzeg) – Energa Kotwica Kołobrzeg
PTG Sokół (Łańcut) – Rawlplug Sokół Łańcut
Tyski Sport SA (Tychy) – GKS Tychy
STK Czarni (Słupsk) – STK Czarni Słupsk
WKK (Wrocław) – WKK Wrocław
AZS KU PO (Opole) – Weegree AZS Politechnika Opolska
MKS Nysa Kłodzko – Zetkama Doral Nysa Kłodzko
KKK SA (Krosno) – Miasto Szkła Krosno
KS Księżak (Łowicz) – KS Księżak Łowicz

SYSTEM ROZGRYWEK

ETAP 1
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż).
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, będą uczestniczyć w Etapie 2 – play-off.
Drużyny, które zajmą miejsca 9-13, kończą rywalizację w sezonie po Etapie 1.
Drużyna, która zajmie miejsce 14 traci prawo gry w rozgrywkach 1LM.

ETAP 2 – PLAY-OFF
I runda – ćwierćfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1) w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5
Zwycięzcy grają w II rundzie – półfinał, pokonani zajmują miejsca 5-8 wg kolejności z Etapu 1.
II runda – półfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1) w parach 1/8 – 4/5 oraz 2/7 -3/6,
Zwycięzcy grają w III rundzie – finał, pokonani grają w III rundzie – o trzecie miejsce.
III runda – finał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
Drużyna zwycięska uzyskuje prawo gry w Ekstraklasie Mężczyzn.
III runda – o trzecie miejsce – mecz i rewanż

Terminarz 1. kolejki (28 września 2019)

1 STK Czarni Słupsk – KS Księżak Łowicz
2 Pogoń Prudnik – WKK Wrocław
3 GKS Tychy – Zetkama Doral Nysa Kłodzko
4 Elektrobud-Investment ZB Pruszków – Timeout Polonia 1912 Leszno
5 Weegree AZS Politechnika Opolska – Rawlplug Sokół Łańcut
6 Górnik Trans.eu Wałbrzych – Energa Kotwica Kołobrzeg
7 Biofarm Basket Poznań – Miasto Szkła Krosno

SYSTEM I TERMINARZ ROZGRYWEK OBEJMUJĄCY 15 DRUŻYN

W ROZGRYWKACH BIORĄ UDZIAŁ

Fundacja PBG Basket Junior (Wysogotowo) – Biofarm Basket Poznań
Górnik Wałbrzych 2010 – Górnik Trans.eu Wałbrzych
KK Polonia 1912 w Lesznie – Timeout Polonia 1912 Leszno
KKS Pro-Basket Kutno SA – Polfarmex Kutno
KS Pogoń (Prudnik) – Pogoń Prudnik
MKS Znicz Basket (Pruszków) – Elektrobud-Investment ZB Pruszków
MUKS Kotwica 50 (Kołobrzeg) – Energa Kotwica Kołobrzeg
PTG Sokół (Łańcut) – Rawlplug Sokół Łańcut
Tyski Sport SA (Tychy) – GKS Tychy
STK Czarni (Słupsk) – STK Czarni Słupsk
WKK (Wrocław) – WKK Wrocław
AZS KU PO (Opole) – Weegree AZS Politechnika Opolska
MKS Nysa Kłodzko – Zetkama Doral Nysa Kłodzko
KKK SA (Krosno) – Miasto Szkła Krosno
KS Księżak (Łowicz) – KS Księżak Łowicz

SYSTEM ROZGRYWEK

ETAP 1
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż).
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, będą uczestniczyć w Etapie 2 – play-off.
Drużyny, które zajmą miejsca 9-13, kończą rywalizację w sezonie po Etapie 1.
Drużyny, które zajmą miejsca 14-15 tracą prawo gry w rozgrywkach 1LM.

ETAP 2 – PLAY-OFF
I runda – ćwierćfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1) w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5
Zwycięzcy grają w II rundzie – półfinał, pokonani zajmują miejsca 5-8 wg kolejności z Etapu 1.
II runda – półfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1) w parach 1/8 – 4/5 oraz 2/7 -3/6,
Zwycięzcy grają w III rundzie – finał, pokonani grają w III rundzie – o trzecie miejsce.
III runda – finał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
Drużyna zwycięska uzyskuje prawo gry w Ekstraklasie Mężczyzn.
III runda – o trzecie miejsce – mecz i rewanż

Terminarz 1. kolejki (28 września 2019)

1 Miasto Szkła Krosno – pauza
2 Weegree AZS Politechnika Opolska – Pogoń Prudnik
3* WKK Wrocław – Energa Kotwica Kołobrzeg
4 KS Księżak Łowicz – Rawlplug Sokół Łańcut
5 GKS Tychy – Biofarm Basket Poznań
6 STK Czarni Słupsk – Zetkama Doral Nysa Kłodzko
7 Elektrobud-Investment ZB Pruszków – Polfarmex Kutno
8 Timeout Polonia 1912 Leszno – Górnik Trans.eu Wałbrzych

* – mecz odbędzie się w dniu 27 września 2019

źródło: PZKosz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

ME: LIVE w specjalnym wydaniu

Specjalnie dla wszystkich sympatyków koszykówki, turniej Mistrzostw Europy w Wałbrzychu i Świebodzicach zostanie pokazany przy współudziale zaprzyjaźnionej ekipy telewizyjnej LiveStream. LiveStream to ekipa, która korzysta z wielu nowych technologii, zajmuje się podobnie jak Sportowy Wałbrzych transmisjami LIVE wydarzeń sportowych. Zazwyczaj osobno, w różnych rejonach kraju, tym razem wspólnie pokażemy najważniejszy […]