07/03/2021

I Turniej Rundy Jesiennej Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych

24 września na obiektach Centrum Sportowo-Rekracyjnego Aqua Zdrój odbył się I Turniej Rundy Jesiennej Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych. W zawodach wzięło udział 12 reprezentacji piłkarskich z Dolnego Śląska oraz województwa opolskiego. Były to drużyny z Wrocławia, Jeleniej Góry, Lwówka Śląskiego, Szklarskiej Poręby, Zgorzelca, Mrowin, Bystrzycy Górnej, Walimia, Brzegu Dolnego, Nysy oraz Wałbrzycha.

 

Młodzież przebywająca w placówkach resocjalizacyjnych pochodzi z najróżniejszych zakątków Polski, stąd z pewnością wizyta w Wałbrzychu dla wielu chłopców na długo pozostanie na długi czas w pamięci. Turnieje organizowane przez Młodzieżowy Ośrodek w Wałbrzychu dają tym młodym ludziom możliwość osiągnięcia mniejszych  i większych sukcesów, a przede wszystkim możliwość pokazania się w rozgrywkach na profesjonalnym poziomie. Poziom piłkarski Ligi stoi na bardzo wysokim poziomie, co rok w rok udowadnia, że  warto promować aktywny wypoczynek i sport będący gwarantem pozytywnych zmian w zachowaniu młodzieży.

W przebiegu Turnieju inauguracyjnego VII edycji Ligi rozegrano łącznie 32 bezpośrednie spotkania, w trakcie których bezapelacyjnie wyróżniły się zespoły z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Nysie oraz Lwówka Śląskiego, które wygrały wszystkie swoje mecze, dzięki czemu wysunęły się na czoło tabeli. W turnieju bardzo dobrze zaprezentowały się również drużyny z Mrowin oraz Szklarskiej Poręby, które na boisku pokazały serce do walki i ostatecznie uplasowały się na bardzo wysokich pozycjach. Reprezentacja gospodarzy – MOW Wałbrzych prowadzona przez p. Radosława Zająca ulokowała się na 7 miejscu wygrywając trzy z pięciu rozegranych spotkań.

Turniej pokazał, że sport, a przede wszystkim pika nożna jest wspaniałym narzędziem, dzięki któremu możemy kształtować charakter  i postawę młodzieży. Przyjazdy do Wałbrzycha stanowią odskocznie od codziennego życia, rozwijają współpracę między placówkami, a przede wszystkim promują piękno regionu Dolnego Śląska. Zaangażowanie młodzieży przekłada się na poziom piłkarski przedsięwzięcia, który z roku na rok pokazuje potencjał drzemiący w reprezentantach placówek resocjalizacyjnych.

W przebiegu Turnieju wyróżniono zawodników wszystkich drużyn oraz przyznano nagrody dla  najlepszego strzelca – Aleksandra Lasek z ZPEW Lwówek Śląskiego (10 bramek), najlepszego zawodnika Turnieju – Konrada Byrskiego z MOW Nysa  oraz Radosława Szymiczek z MOW Nysa– najlepszego  bramkarza Turnieju.

tekst: Radosław Zając

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.