Siatkówka: Aniołki Olczyka wygrywają w Radzionkowie

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych - Sobieski Żagań

Dwa tygodnie czekaliśmy na kolejny występ siatkarek wałbrzyskiego Chełmca. Podopieczne trenera Olczyka zagrały kolejny mecz w Radzionkowie, gdzie na ich drodze stanęła nieźle grająca w tym sezonie drużyna Sokoła.

Wyżej notowane rywalki w pierwszym secie okazały się minimalnie lepsze wygrywając go do 22. W trakcie gry można było jednak dostrzec rezerwy w zespole Chełmca. To dawało kibicom nadzieję na lepszy wynik końcowy. Potwierdzenie tych przypuszczeń przyszło w kolejnych partiach.

W drugiej odsłonie wałbrzyszanki popełniły relatywnie mniej błędów i spokojnie wygrały do 18. Trochę trudniej było w secie trzecim. Siatkarki Sokoła próbowały wykorzystać swoje atuty i zmusić wałbrzyską drużynę do błędów, ale dobrze tego dnia dysponowane były zawodniczki trenera Olczyka, który siłą spokoju wciąż zaraża swój zespół. Wygrana Chełmca do 21 i prowadzenie w meczu 2:1.

Kropkę nad i wałbrzyszanki postawiły w kolejnej odsłonie. Doskonała gra w obronie, pewna na siatce i przyjęciu przy jednocześnie odrzucającej zagrywce pozwoliły Chełmcowi skończyć zawody ze zwycięstwem na koncie. Wygrana przesunęła wałbrzyską drużynę na 4 pozycję w tabeli. Kolejnym rywalem będzie SMS PZPS II Szczyrk. Mecz odbędzie się 16 listopada.

MKS Sokół Radzionków – MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 1:3 (25:22, 18:25, 21:25, 19:25)