III liga: Zagłębie wygrywa w Radwanicach!

Dużą niespodziankę sprawiły podopieczne trenera Łukasza Wojciechowskiego w wyjazdowym meczu III ligi kobiet. Wyżej notowany zespół Kolektywu Radwanice był zdecydowanym faworytem w rywalizacji.

Nieoczekiwanie dla fanów miejscowej drużyny, to Zagłębie zdobyło pierwszą bramkę. Goście po trafieniu Sary Rudzik już w 15 minucie wyszli na prowadzenie. Kolektyw o wyrównanie walczył aż do 34 minuty. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1. W drugich 45 minutach działo się pod jedną i drugą bramką, ale gola na wagę sensacyjnych trzech punktów zdobyła Nikola Wójcik.

To naprawdę duży sukces drużyny, która przecież dopiero zbiera doświadczenie. Zespół powstał zaledwie cztery miesiące temu. Skazywany był na pożarcie. Wysokie porażki z początku rozgrywek potwierdzały przypuszczenia piłkarskich ekspertów. Dziś to zespół wraz ze sztabem szkoleniowym może chodzić z podniesioną głową. My dziennikarze w takich przypadkach nabieramy pokory, bo jak widać sport potrafi być piękny. Serdeczne gratulacje i powodzenia w następnych meczach.

Kolektyw Radwanice – Zagłębie Wałbrzych 1:2 (1:1)
34′ Majorek – 15′ Rudzik, 63′ Wójcik