III liga: Zagłębie wygrywa w Radwanicach!

Jakub Zima

Dużą niespodziankę sprawiły podopieczne trenera Łukasza Wojciechowskiego w wyjazdowym meczu III ligi kobiet. Wyżej notowany zespół Kolektywu Radwanice był zdecydowanym faworytem w rywalizacji.

Nieoczekiwanie dla fanów miejscowej drużyny, to Zagłębie zdobyło pierwszą bramkę. Goście po trafieniu Sary Rudzik już w 15 minucie wyszli na prowadzenie. Kolektyw o wyrównanie walczył aż do 34 minuty. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1. W drugich 45 minutach działo się pod jedną i drugą bramką, ale gola na wagę sensacyjnych trzech punktów zdobyła Nikola Wójcik.

To naprawdę duży sukces drużyny, która przecież dopiero zbiera doświadczenie. Zespół powstał zaledwie cztery miesiące temu. Skazywany był na pożarcie. Wysokie porażki z początku rozgrywek potwierdzały przypuszczenia piłkarskich ekspertów. Dziś to zespół wraz ze sztabem szkoleniowym może chodzić z podniesioną głową. My dziennikarze w takich przypadkach nabieramy pokory, bo jak widać sport potrafi być piękny. Serdeczne gratulacje i powodzenia w następnych meczach.

Kolektyw Radwanice – Zagłębie Wałbrzych 1:2 (1:1)
34′ Majorek – 15′ Rudzik, 63′ Wójcik

Radość po wygranym meczu ogromna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Siatkówka: W Szczyrku bez punktów

Siatkarki wałbrzyskiego Chełmca na tle SMS PZPS II Szczyrk, nie wyglądały źle. O wyniku zadecydowały jednak detale, które tego dnia były po stronie gospodyń. Podopieczne trenera Olczyka starały się niwelować różnice ambitną walką. Pierwszy set zespół ze Szczyrku wygrał do 21. Kolejne dwa również padły łupem SMS-u i trzy punkty […]