Złoto i brąz wałbrzyskich karateków

Jakub Zima 1

Kolejny wyjazdowy weekend zawodników Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI z Wałbrzycha. Tym razem do Warszawy pojechało dwoje najbardziej utytułowanych zawodników tego klubu, aby podczas najbardziej prestiżowej imprezy karate na którą przyjeżdżają najlepsi zawodnicy z całego świata powalczyć o medale.

W 12 Gali Kokoro Cup udział wzięli zawodnicy z Ukrainy, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Japonii oraz Polski. Po raz pierwszy do udziału w Gali zaproszono Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców. Zawody dla tych grup wiekowych rozegrano w kategoriach wagowych, według przepisów światowej organizacji karate WKO. Polegało to na tym, że dozwolone były wszystkie techniki nożne na strefę jodan (głowę) tak jak w turniejach dla seniorów. Wszystkie zasady były zaciągnięte z przepisów dla Seniorów.

Zawodnicy UKKS spisali się na tym turnieju znakomicie. Dominik Obuchowski zajął 1 miejsce w kategorii Junior (16lat) open, bez ochraniaczy tułowia. Pomimo, że wszyscy jego przeciwnicy byli od niego dużo więksi i ciężsi poradził sobie znakomicie i wszystkie swoje walki wygrał przed czasem zdobywając Ippon (punkt) za trafienia w głowę. Julia Obuchowska stanęła na 3 miejscu na podium, w kategorii Młodzieżowców (12 lat) również open ale w ochraniaczu tułowia. Niestety nie udało jej się pokonać o 15 kg cięższej zawodniczki z Ostrołęki w drodze do finału.

Sensei Tomasz Obuchowski sędziował walki podczas zawodów na głównej macie wraz z Mistrzem Świata Open z 2007r Takayuki Tsukagoshi. Jako sekundant z zawodnikami wychodziła na tatami sempai Agnieszka Obuchowska.

To był już ostatni turniej w tym roku dla zawodników UKKS OBI z Sobięcina, Teraz zaczynają się przygotowania do kolejnych Mistrzostw Polski i walki o Klasyfikacje do Mistrzostw Europy.

materiał nadesłany

One thought on “Złoto i brąz wałbrzyskich karateków

  1. To pajace nie karatecy.
    Jak dziecko może nie wygrywać jak rodzice sedziuja?
    Kpina oni nie potrafią pasów wiązać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Kuźnia Jawor bezapelacyjnym zwycięzcą I Zagłębie Cup

W Aqua Zdroju odbył się pierwszy z kilku zimowych turniejów Zagłębie Cup. W sobotę rywalizowali juniorzy młodsi. Do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów. Organizatorzy zawodów zadecydowali, że turniej rozegrany zostanie systemem ligowym i tak każdy zagrał z każdym. Wyniki były różne, często zaskakujące. Komplet zwycięstw zanotowała Kuźnia Jawor, której zawodnicy zgarnęli […]