Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Złoto i brąz wałbrzyskich karateków

Złoto i brąz wałbrzyskich karateków

Kolejny wyjazdowy weekend zawodników Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI z Wałbrzycha. Tym razem do Warszawy pojechało dwoje najbardziej utytułowanych zawodników tego klubu, aby podczas najbardziej prestiżowej imprezy karate na którą przyjeżdżają najlepsi zawodnicy z całego świata powalczyć o medale.

W 12 Gali Kokoro Cup udział wzięli zawodnicy z Ukrainy, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Japonii oraz Polski. Po raz pierwszy do udziału w Gali zaproszono Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców. Zawody dla tych grup wiekowych rozegrano w kategoriach wagowych, według przepisów światowej organizacji karate WKO. Polegało to na tym, że dozwolone były wszystkie techniki nożne na strefę jodan (głowę) tak jak w turniejach dla seniorów. Wszystkie zasady były zaciągnięte z przepisów dla Seniorów.

Złoto i brąz wałbrzyskich karateków

Zawodnicy UKKS spisali się na tym turnieju znakomicie. Dominik Obuchowski zajął 1 miejsce w kategorii Junior (16lat) open, bez ochraniaczy tułowia. Pomimo, że wszyscy jego przeciwnicy byli od niego dużo więksi i ciężsi poradził sobie znakomicie i wszystkie swoje walki wygrał przed czasem zdobywając Ippon (punkt) za trafienia w głowę. Julia Obuchowska stanęła na 3 miejscu na podium, w kategorii Młodzieżowców (12 lat) również open ale w ochraniaczu tułowia. Niestety nie udało jej się pokonać o 15 kg cięższej zawodniczki z Ostrołęki w drodze do finału.

Sensei Tomasz Obuchowski sędziował walki podczas zawodów na głównej macie wraz z Mistrzem Świata Open z 2007r Takayuki Tsukagoshi. Jako sekundant z zawodnikami wychodziła na tatami sempai Agnieszka Obuchowska.

To był już ostatni turniej w tym roku dla zawodników UKKS OBI z Sobięcina, Teraz zaczynają się przygotowania do kolejnych Mistrzostw Polski i walki o Klasyfikacje do Mistrzostw Europy.

Złoto i brąz wałbrzyskich karateków Złoto i brąz wałbrzyskich karateków Złoto i brąz wałbrzyskich karateków Złoto i brąz wałbrzyskich karateków Złoto i brąz wałbrzyskich karateków Złoto i brąz wałbrzyskich karateków Złoto i brąz wałbrzyskich karateków Złoto i brąz wałbrzyskich karateków Złoto i brąz wałbrzyskich karateków

materiał nadesłany

Złoto i brąz wałbrzyskich karateków