Siatkówka: Wałbrzyszanki w wybornej formie

Zespół Chełmca Wodociągi Wałbrzych w coraz lepszej formie. Początek spotkania z Silesią był trochę nerwowy. Pierwsze piłki, pierwsze akcje okazały się jednak rekonesansem przed zmasowanym atakiem, który nastąpił w najważniejszym momencie meczu. Standardowo już od zawodniczki trenera Olczyka można pochwalić za zagrywkę i grę na siatce. Niemal bezbłędna przez całe spotkanie. Trenera Olczyka należy zaś chwalić za spokój i odpowiednie wyciąganie wniosków w trakcie gry.

Było to szczególnie widać w pierwszym secie, gdy Silesia wyszła na dwupunktowe prowadzenie. Wyważone decyzje i siła spokoju, pozwoliła jego podopiecznym grać swoje. To natomiast przyniosło oczekiwany efekt. Doskonała zagrywka. Świetne ataki Sobolewskiej. Niezawodna była też Sławińska. Swoje zrobiły Gezella i Rzeczycka. Rozpędzona maszyna z Wałbrzycha tylko powiększała przewagę. Pierwszą partię Chełmiec wygrał do 17.

W drugiej gospodynie szybciej zaczęły uciekać rywalowi. W pewnym momencie przewaga była na tyle duża, że można było poczuć się bezpiecznie. To sprawiło, że w wałbrzyskim zespole nastąpiło chwile rozluźnienie. Silesia szybko zaczęła gonić. Zbliżyła się na zaledwie 2 punkty, ale… Oliwia Łuszyńska na zagrywce i wszystko jasne. Set zakończony asem serwisowym.

Trzecia odsłona była najszybszą z całego spotkania. W tej części gry wałbrzyszankom wychodziło niemal wszystko. Wspaniała gra blokiem, Fenomenalna zagrywka. Doskonałe ataki ze skrzydeł i drugiej linii. Niekonwencjonalne rozegranie i przede wszystkim genialna gra na przyjęciu i w obronie. To był set perfekcyjny. Widząc to trener Marek Olczyk dokonuje zmian. Daje odpocząć kluczowym zawodniczkom i wpuszcza te które grają mniej. Debiutuje kadetka Martyna Biarda. Pomimo tego Chełmiec zdobywa 24 punkt. Kibice na trybunach krzyczą: “ostatni, ostatni”. Silesia jednak nie daje im tej satysfakcji i broni kilka piłek meczowych. Jest to jednak zdecydowanie za duża strata by udało się ją zniwelować do końca.

Trochimiak powalczy z Sośnickim
Katarzyna Bojko – MVP spotkania Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – Silesia Volley Mysłowice

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – Silesia Volley Mysłowice 3:0 (25:17, 25:22, 25:19)