Siatkówka: Chełmiec ulega sile Sokoła

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych - Sobieski Żagań

W Hali Wałbrzyskich Mistrzów zmierzyły się drużyny noszące miano niepokonanych w 2020 roku. Ten zaszczytny tytuł zobowiązywał i zapowiadał niezwykłą walkę.

Tej w Wałbrzychu nie zabrakło. Rywalki z Radzionkowa zaczęły bardzo odważnie. Dość pewnie i spokojnie wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Chełmcowi nie kleiły się ataki ze skrzydeł. Podbijana była Gezella i Sobolewska. Wyblok Sokoła pozwalał gościom na grę w kontrataku. Zaskoczone obrotem sprawy wałbrzyszanki pierwszego seta przegrały 22:25.

W drugiej odsłonie świetnie w mecz weszły podopieczne trenera Olczyka. Długo Chełmiec się przeciwstawiał rywalkom. Na siatce dobrze radziła sobie Łuszyńska. Bez kompleksów grała Sławińska. Po drugiej stronie siatki spokój i opanowanie. Gra punkt za punkt. Błędy własne. Jęk zawodu i koniec seta. Także na korzyść drużyny z Radzionkowa.

W trzeciej odsłonie miało być lepiej. Zagrywka, gra na siatce, piłki sytuacyjne, blok, gra w obronie. Wszystko skończyło się szybciej niż na dobre zaczęło. Pomimo starań i ambitnej postawy zawodniczkom Chełmca nie udało się już odwrócić losów spotkania. Sokół wygrywa do 16 i całe spotkanie 3:0.

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – Sokół Radzionków 0:3 (22:25, 20:25, 16:25)