Kobiece Zagłębie trenuje pełną parą!

Jakub Zima

Zagłębie Wałbrzych pół roku temu przystąpiło do rozgrywek kobiecej piłki nożnej na poziomie III ligi. W tamtym okresie było to spore zaskoczenie. Wyniki sportowe były słabe, ale w tamtym momencie w drużynie z ulicy Dąbrowskiego chodziło o coś innego. Dzisiaj wydaje się, że właśnie ten spokój dał efekty, które miały przyjść dopiero w drugim sezonie.

ZAPRASZAMY DO SALONU ODZIEŻOWEGO MODA MĘSKA U GUTKA

Porozmawialiśmy z trenerem zespołu Łukaszem Wojciechowskim na temat prowadzenia drużyny kobiecej. Skąd pomysł na kobiecą piłkę?

Pomysł padł od dziewczyn z Gwarka Wałbrzych. Przyszły i zapytały czy Zagłębie mogłoby mieć drużynę kobiecą. Odpowiedziałem, że musiałoby być przynajmniej z 17 dziewczyn żeby wystartować i… wystartowaliśmy – przypomina początki trener Zagłębia.

Trener Łukasz Wojciechowski przystąpił do zajęć bez kompleksu. Początkowe obawy zastąpione zostały postawą podczas treningów. Dzisiaj po pierwszej rundzie rozgrywek Zagłębie Wałbrzych w III lidze kobiet gra coraz pewniej i skuteczniej. Obrana droga sugeruje, że niedługiej przyszłości gra wałbrzyskiej drużyny będzie jeszcze bardziej efektowna.

Zagłębie Wałbrzych po rundzie jesiennej zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli III ligi kobiet (grupa dolnośląska). W 14 spotkaniach piłkarki zielono-czarnych zdobyły 9 punktów. Strzeliły 9, tracąc 102 gole.

ZAPRASZAMY DO SALONU ODZIEŻOWEGO MODA MĘSKA U GUTKA

Zagłębie pomimo porażek dzielnie walczy i cieszy się z każdego sukcesu. Najpierw była to bramka, później pierwsze punkty. Dzisiaj czekamy na serię zwycięstw i marsz ku górze tabeli. Kiedy? Oby to nastąpiło szybko, ale sukces buduje się długo, dlatego cierpliwie poczekamy. Wciąż jest nad czym pracować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

American Football: Minersi ponownie poszerzają swoje szeregi

REKRUTACJA DO DRUŻYNY FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO W WAŁBRZYCHU WYSTĘPUJĄCEJ W DRUGIEJ LIDZE LFA! ROZPOCZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z FUTBOLEM OD TOTALNYCH PODSTAW. 27 i 29 STYCZNIA TRENINGI WYSTARTUJĄ OD TOTALNYCH PODSTAW, ABY KAŻDA NOWA OSOBA POZNAŁA TEN SPORT OD SAMEGO POCZĄTKU. NIE PRZEJMUJ SIĘ, ŻE NIE ZNASZ ZASAD – WSZYSTKO ZOSTANIE CI WYJAŚNIONE. […]