Siatkówka: Pięć setów walki w Bielawie

Jakub Zima

Bielawianka Bester Bielawa okazała się wyjątkowo wymagającym rywalem. Pięciosetowa walka przyniosła kibicom obydwu drużyn potężną dawkę emocji. Końcowy wynik dał zaś lidze kolejną drużynę, która może już spokojnie przygotowywać się do rundy play-off.

Przed meczem czuło się wielkie napięcie i chęć zwycięstwa po obu stronach siatki. Gospodarze zmotywowani także dopingiem z trybun ruszyli do gry bez żadnego kompleksu. Udało im się zepchnąć wałbrzyską drużynę do defensywy. Dobra gra na siatce i mniej błędów własnych dały Bielawiance wygraną 25:21.

Drugi set był w pewnym sensie przełomowym. Doskonała gra z obu stron doprowadziła do walki na przewagi. W próbie nerwów więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Bielawy i po dwóch setach było już 2:0 dla gospodarzy.

Podrażnieni siatkarze Aqua Zdroju do trzeciej odsłony podeszli podwójnie zmotywowani. Swoją genialną grą, zmietli rywala z powierzchni i z podniesionym czołem wrócili do walki o zwycięstwo w partii czwartej. Tam podopieczni trenerów Ignaczak-Fabiański, ponownie okazali się lepsi. O zwycięstwie miał zadecydować tie-break.

W ostatnim akcie meczu, gra była zacięta. Wiele emocji przyniosła walka o każdy punkt. Siatkarze robili wszystko by przechylić szalę na swoją korzyść. Jedni i drudzy do końca wierzyli w zwycięstwo, ale wygranym mógł być tylko jeden. Tym razem piąty set padł łupem Bielawianki.


Ostatnia akcja meczu Bielawianka Bester Bielawa – Aqua Zdrój Wałbrzych

Bielawianka Bester Bielawa – Aqua Zdrój Wałbrzych 3:2 (25:21, 26:24, 16:25, 20:25, 15:13)

zdjęcia, wideo użyczone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

A klasa: Mineralni przegrywają w drugim sparingu

MKS Szczawno-Zdrój rozpoczął już przygotowania do rundy rewanżowej w sezonie 2019/2020. Zawodnicy są już po kilkudziesięciu godzinach jednostek treningowych, a także mają za sobą dwa test mecze. W dniu 25 stycznia popołudnie Mineralni rozegrali mecz sparingowy z występującą w grupie jeleniogórskiej i zajmującą 13 miejsce w Klasie Okręgowej Olimpią Kamienna […]