Spacerek Górnika Nowe Miasto

Jakub Zima

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych w miniony weekend rozegrał kolejny mecz kontrolny. Tym razem rywalem była drużyna Skalnika Czarny Bór.

Sztaby szkoleniowe zdecydowały, że będą grać mecz w trzech odsłonach po 30 minut. Ten często stosowany wariant spotkań towarzyskich w okresie przygotowawczym, pozwala w sposób rzetelny sprawdzić różne rozwiązania taktyczne. Nie inaczej było i tym razem.

W pierwszej części gry obie drużyny zaprezentowały się z dobrej strony. Nieznaczna przewaga Nowego Miasta nie przerodziła się w ilość bramek. Skalnik skutecznie rozbijał ataki rywala, nie ograniczając się jednocześnie wyłącznie do gry z kontrataku.

Kolejne dwie części testu były już zdecydowanie na korzyść gospodarzy. Wałbrzyszanie często przyspieszali tempo gry wywalczając sobie sporą przewagę w środkowej strefie boiska. Przełożyło się to również na wynik końcowy.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – Skalnik Czarny Bór 7:2 (1:1, 3:1, 3:0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Zjednoczeni Żarów w pojedynku z MKS Szczawno Zdrój

Spadkowicz z Ligi Okręgowej, MKS Szczawno-Zdrój rozegrał kolejny mecz kontrolny. Tym razem przeciwnikiem była drużyna Zjednoczonych Żarów. Spotkanie pomimo wysokiej wygranej Zjednoczonych mogło się podobać. Dużo lepiej też niż poprzednich sparingach wyglądała gra Mineralnych. Fakt, że jest to kolejna porażka zespołu nie musi mieć odzwierciedlenia w wynikach w trakcie rundy […]