06/03/2021

AMP futsal: PWSZ-tka wychodzi z pierwszego miejsca

Wspaniałym zwycięstwem zakończyła zmagania drużyna PWSZ Wałbrzych na poznańskim turnieju o Akademickie Mistrzostwo Polski w futsalu kobiet. Na drodze do celu wałbrzyskiej ekipie stanęła drużyna UWM Olsztyn. Zwycięstwo gwarantowało pierwsze miejsce w grupie po zasadniczej części zawodów.

Magiczna gra wałbrzyszanek sprawiła, że przeciwnik praktycznie nie istniał. Wysoka wygrana jedynie udowodniła aspiracje podopiecznych trenera Jasińskiego do walki o kolejne złoto. Kolejny dobry mecz w turnieju rozegrała Julita Głąb. Piłkarka wałbrzyskiej drużyny tym razem została dodatkowo wybrana MVP meczu.

Nasza dyspozycja była lepsza niż wczoraj, dobrze weszliśmy w mecz i w pełni kontrolowaliśmy spotkanie. Zespół mógł strzelić jeszcze kilka bramek więcej. Nie ma to teraz jednak żadnego znaczenia. Przed nami ważny mecz ćwierćfinałowy ze Szczecinem, który sprawił niespodziankę i zajął drugie miejsce w grupie. Przeciwnik ciężki, ale w najlepszej 8 w Polsce nie ma już słabych drużyn. – mówił po meczu trener Jasiński

UWM Olsztyn – PWSZ Wałbrzych 0:9
Turkiewicz x2, Cieśla x2, Fabova, Zawadzka, Szewczuk, Ostrowska, Głąb

zdjęcie użyczone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.