OZPN – nie ma i nie będzie

Jakub Zima

W hotelu Maria odbyło się ostatnie w historii posiedzenie Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu. Na zjeździe pojawiły się 92 osoby, które przy aprobacie ponad 2/3 delegatów, zlikwidowały OZPN Wałbrzych.

OZPN przez niektórych żartobliwie nazywany „O Znowu Panowie Narozrabiali” przestał istnieć. W jego miejsce powołano Podokręg Piłki Nożne Wałbrzych. Swoją drogą ciekawe, jakiego przydomka doczeka się PPN.

Podczas zebrania nikomu jednak do śmiechu nie było. W sprawozdaniu finansowym przedstawiono, że na koniec grudnia 2019 roku, w kasie Okręgu Piłkarskiego zostało około 11 tysięcy złotych. Poruszone środowisko piłkarskie wyjątkowo ochoczo komentowało zaistniałą sytuację. Zarzucano władzom, że podczas swojej pracy dla OZPN, nie zadbano o lepszą kondycję finansową związku.

Jednym z argumentów, jaki padał, było stwierdzenie, że mniejsza liczba zespołów powinna skutkować większą sumą w kasie. Pytano, gdzie są pieniądze. Klarownych odpowiedzi na to pytanie jednak już nikt nie otrzymał. Oficjalnie PPN dopiero zaczyna pracę. Trudno określić czy takie przekształcenie pozwoli na lepszą kontrolę i podział finansów, zapewni odpowiednią pracę sędziów, szkolenia. Zwolennicy się cieszą. Przeciwnicy raczej siedzą cicho. Czas pokaże czy nowe rozwiązanie okaże się lepsze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Siatkówka: Remis po dwóch meczach

W niedzielę górą byli wałbrzyszanie. W poniedziałek lepsi okazali się goście. W obu przypadkach mecze były bardzo emocjonujące. Kibice dwukrotnie szczelnie zapełnili trybuny Hali Wałbrzyskich Mistrzów i dwukrotnie zapewnili wspaniały doping. Niedzielne szybkie zwycięstwo sprawiło, że wszyscy oczekiwali podobnego scenariusza w poniedziałek. Pierwszego seta po niesamowitej walce w końcówce na […]