A klasa: Czarni szykują formę na start ligi

Jakub Zima

W przedostatnim sparingu przed rundą wiosenną sezonu 2019/2020, drużyna prowadzona przez trenera Leszka Derewieckiego, zmierzyła się z wiceliderem Wałbrzyskiej Serie B, Zielonymi Mokrzeszów.

Mecz rozegrano w Świebodzicach, gdzie, na co dzień występuje miejscowa Victoria. Wałbrzyska drużyna zagrała jeden z najlepszych meczów kontrolnych w okresie przygotowawczym. Czarnym udało się aż sześciokrotnie pokonać bramkarza Zielonych, co zapewne poprawi nastroje w drużynie, która w ostatnich latach do ostatniej kolejki walczyła o utrzymanie.

Był to cenny sprawdzian z rywalem, który postawił nam ciężkie warunki, szczególnie w pierwszej połowie. Po przerwie worek z bramkami się rozwiązał i wysokie zwycięstwo naszego zespołu stało się faktem. Za tydzień zagramy w Lutomii z Kłosem – mówili działacze Czarnych.

Zielonym spotkanie z wałbrzyską drużyną, również dało wiele materiału do przemyśleń. Po porażkach 1:3 ze Skalnikiem Czarny Bór i 0:5 z Kłosem Lutomia, przyszła kolejna, z najstarszym klubem w Wałbrzychu. Bilans Zielonych po trzech grach przedstawia się następująco: 3 porażki i 3 do 14 w bramkach.

Czarni Wałbrzych – Zieloni Mokrzeszów 6:2 (2:0)
Szarek x2, Misiak, Nowicki, Fiszer, Konsewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

III liga: Bolesna lekcja Zagłębia

Wzmocniona nowymi piłkarkami wrocławska Ślęza rozbiła wałbrzyską drużynę, bijąc kolejny rekord. Druga od czasu powstania klubu na ulicy Dąbrowskiego. Zagłębie pieczołowicie przygotowywało się startu rozgrywek III ligi Dolnośląskiej. Trudny obóz i mnóstwo jednostek treningowych, jakie przygotował szkoleniowiec Łukasz Wojciechowski, sprawiło, że oczekiwaliśmy nieco lepszego wyniku w pojedynku przeciwko Ślęzy. Zapraszamy […]