26/02/2021

A klasa: Czarni szykują formę na start ligi

????????????????????????????????????

W przedostatnim sparingu przed rundą wiosenną sezonu 2019/2020, drużyna prowadzona przez trenera Leszka Derewieckiego, zmierzyła się z wiceliderem Wałbrzyskiej Serie B, Zielonymi Mokrzeszów.

Mecz rozegrano w Świebodzicach, gdzie, na co dzień występuje miejscowa Victoria. Wałbrzyska drużyna zagrała jeden z najlepszych meczów kontrolnych w okresie przygotowawczym. Czarnym udało się aż sześciokrotnie pokonać bramkarza Zielonych, co zapewne poprawi nastroje w drużynie, która w ostatnich latach do ostatniej kolejki walczyła o utrzymanie.

Był to cenny sprawdzian z rywalem, który postawił nam ciężkie warunki, szczególnie w pierwszej połowie. Po przerwie worek z bramkami się rozwiązał i wysokie zwycięstwo naszego zespołu stało się faktem. Za tydzień zagramy w Lutomii z Kłosem – mówili działacze Czarnych.

Zielonym spotkanie z wałbrzyską drużyną, również dało wiele materiału do przemyśleń. Po porażkach 1:3 ze Skalnikiem Czarny Bór i 0:5 z Kłosem Lutomia, przyszła kolejna, z najstarszym klubem w Wałbrzychu. Bilans Zielonych po trzech grach przedstawia się następująco: 3 porażki i 3 do 14 w bramkach.

Czarni Wałbrzych – Zieloni Mokrzeszów 6:2 (2:0)
Szarek x2, Misiak, Nowicki, Fiszer, Konsewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.