03/03/2021

Szef Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej ma pomysł na dokończenie rozgrywek w obrębie województwa dolnośląskiego. Wariant wydaje się na tyle realny, że postanowiliśmy się temu przyjrzeć nieco bliżej.

Do końca rozgrywek piłkarskich w niższych ligach zostało do rozegrania pół sezonu. Zdajemy sobie sprawę, że w standardowym wydaniu nie będzie to już możliwe, ale wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i jednocześnie prezes Dolnośląskiego Związku PN, Andrzej Padewski coraz głośniej za pomocą przekazu, jaki dają profile społecznościowe, uspokaja, że ma pomysł na dokończenie rywalizacji.

Na Dolnym Śląsku mamy autorski plan, który być może wdrożymy na swoim terenie, ale da się go pewnie wykorzystać również gdzie indziej. Rozważamy podzielenie tabel na dwie grupy i już tylko w ich obrębie będzie się toczyć rywalizacja, uwzględniająca obecny dorobek punktowy. Jeśli dany zespół grał z kimś u siebie, to teraz zagra na wyjeździe, pod warunkiem, że będzie miał tego przeciwnika w swojej grupie. Wiem, że nie jest to idealne rozwiązanie, ale mówimy o choćby namiastce rywalizacji na boisku – tłumaczy Andrzej Padewski.

Co ważne przy takim systemie gry, na boisko możemy wrócić nawet w połowie maja.

Jeśli można by wrócić na boiska w połowie maja, to do końca czerwca udałoby się zakończyć ligę w systemie z dwiema grupami grając tylko w weekendy. Oczywiście kluby musiałyby mieć informację o takim sposobie rywalizacji przynajmniej dwa tygodnie wcześniej, by wznowić treningi i przygotować się logistycznie – dodaje prezes Dolnośląskiego ZPN.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.