03/03/2021

Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej zadecydował o zakończeniu sezonu 2019/2020 stosując rozstrzygnięcia, których zabrakło w rozgrywkach koszykówki. Biorąc pod uwagę, że nie da się dokończyć zmagań na parkiecie, chcąc jednocześnie uszanować wysiłek poszczególnych drużyn postanowiono ustalić zasady spadków i awansów.

Tym sposobem klasyfikacja końcowa sezonu w II lidze kobiet, została ustalona na podstawie tabeli po rundzie zasadniczej. Taka decyzja plasuje MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych na bardzo wysokim 5 miejscu!

Do I ligi kobiet prawo awansu przyznano drużynom, które zakończyły rundę zasadniczą na 1 miejscu. Będą to: KS Spójnia Stargard, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, KS Olimpia Jawor, Asotra MKS-MOS Płomień Sosnowiec. Istotnym elementem takiego rozstrzygnięcia ewentualnych sporów, jest fakt braku możliwości odstąpienia miejsca innemu zespołowi. Z drugiej strony, żadna z drużyn nie opuści szeregów II ligi. MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych pozostaje więc wśród drugoligowej stawki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.