Siatkówka: Zasadniczo się utrzymają

Jakub Zima

Za nami wspaniały sezon Chełmca Wodociągi Wałbrzych. Panie trenowane przez Marka Olczyka zagrały w II lidze bez kompleksu. Długo biły się o pierwszą czwórkę, która zagwarantowałaby im pewne utrzymanie. Zakończyły grę na 5 miejscu i… przyszła era korona wirusa.

Zawieszenie rozgrywek trwa od 11 marca. Początkowo mówiło się, że do końca miesiąca, ale już dziś wiemy, że potrwa to przynajmniej kolejne 30 dni. Możemy, więc przypuszczać, że czekamy już tylko na komunikat Polskiego Związku Piłki Siatkowej o zakończeniu rozgrywek.

Jak zatem wyglądał sezon w aspekcie sportowym? Otóż Chełmiec na 16 spotkań wygrał 9. Częściej, bo aż pięciokrotnie zwyciężał na wyjeździe. Wałbrzyszanki sześciokrotnie wygrywały 3:1, dwukrotnie 3:0 i jeden mecz po pięciosetowej walce. Na siedem porażek dwie przypadły na wyjazdowe spotkania. Cztery z nich zakończyły się w trzech setach.

Był to sezon udany pod wieloma względami. Wszystkie spotkania w Hali Wałbrzyskich Mistrzów oglądał komplet widzów. Bez względu na wynik, kibice dawali z siebie wszystko. Było głośno, było radośnie i za taką atmosferę Chełmcowi należy się medal. Warto pochwalić organizację spotkań i promocję wydarzenia w mediach. Kobiecy powrót na centralny szczebel rozgrywek można ocenić pozytywnie. Na dzień dzisiejszy Chełmiec zostaje w II lidze. Czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie, ale mało realne jest, aby władze ligi zdecydowały się wznowić ligę, co niestety skutkuje brakiem rozstrzygnięć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Siatkówka: Koniec sezonów w PlusLidze, Lidze Siatkówki Kobiet i KRISPOL 1. Lidze.

Przekazujemy komunikat Zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A. oraz materiały do wykorzystania: Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki S.A. informuje, że rozgrywki ligowe PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet oraz KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn w sezonie 2019/2020 zostały zakończone. Wydanie takiej decyzji poprzedziło posiedzenie Rady Nadzorczej PLS S.A., które przeprowadzono drogą elektroniczną. Wcześniej odbyły się także […]