Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Siatkówka: Zasadniczo się utrzymają

Siatkówka: Sobieski lepiej wytrzymał próbę nerwów

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych - Sobieski Żagań

Za nami wspaniały sezon Chełmca Wodociągi Wałbrzych. Panie trenowane przez Marka Olczyka zagrały w II lidze bez kompleksu. Długo biły się o pierwszą czwórkę, która zagwarantowałaby im pewne utrzymanie. Zakończyły grę na 5 miejscu i… przyszła era korona wirusa.

Zawieszenie rozgrywek trwa od 11 marca. Początkowo mówiło się, że do końca miesiąca, ale już dziś wiemy, że potrwa to przynajmniej kolejne 30 dni. Możemy, więc przypuszczać, że czekamy już tylko na komunikat Polskiego Związku Piłki Siatkowej o zakończeniu rozgrywek.

Jak zatem wyglądał sezon w aspekcie sportowym? Otóż Chełmiec na 16 spotkań wygrał 9. Częściej, bo aż pięciokrotnie zwyciężał na wyjeździe. Wałbrzyszanki sześciokrotnie wygrywały 3:1, dwukrotnie 3:0 i jeden mecz po pięciosetowej walce. Na siedem porażek dwie przypadły na wyjazdowe spotkania. Cztery z nich zakończyły się w trzech setach.

Siatkówka: Zasadniczo się utrzymają

Był to sezon udany pod wieloma względami. Wszystkie spotkania w Hali Wałbrzyskich Mistrzów oglądał komplet widzów. Bez względu na wynik, kibice dawali z siebie wszystko. Było głośno, było radośnie i za taką atmosferę Chełmcowi należy się medal. Warto pochwalić organizację spotkań i promocję wydarzenia w mediach. Kobiecy powrót na centralny szczebel rozgrywek można ocenić pozytywnie. Na dzień dzisiejszy Chełmiec zostaje w II lidze. Czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie, ale mało realne jest, aby władze ligi zdecydowały się wznowić ligę, co niestety skutkuje brakiem rozstrzygnięć.

Siatkówka: Zasadniczo się utrzymają

Siatkówka: Zasadniczo się utrzymają