03/03/2021

IV liga: Ciekawy baraż o III ligę!

Przed nami bardzo ciekawa rywalizacja o awans do III ligi grupy III. W barażach do rywalizacji przystąpią zwycięzcy grup dolnośląskiej IV ligi. Oba spotkania rozegrane zostaną jeszcze w czerwcu. W wyniku losowania ustalono, że pierwszy mecz odbędzie się w Świdnicy. Rewanż w Jędrzychowicach.

Grupę wschodnią IV-ligowych rozgrywek wygrała Polonia Stal Świdnica, która w pokonanym polu zostawiła między innymi Sokoła Wielką Lipę oraz Bielawiankę Bielawa. Warto zwrócić uwagę na bilans spotkań domowych Polonii. Świdniczanie wykazali się bowiem, niesamowitym hartem ducha i zwyciężyli we wszystkich spotkaniach na własnym obiekcie. Do tej pory Polonia u siebie może również pochwalić się wyśmienitym bilansem bramkowym. W ośmiu rozegranych spotkaniach strzeliła 23 gole, tracąc zaledwie 2 bramki. Najwyższa wygrana nastąpiła 26 października, kiedy to gospodarzom udało się pokonać bramkarza Piasta Żerniki aż 7 razy.

Zwycięzcą grupy zachodniej okazał się Apis Jędrzychowice, który na finiszu rozgrywek wyprzedził AKS Strzegom i Karkonosze Jelenia Góra. Jest to o tyle istotne, że wszystkie te zespoły miały identyczną ilość punktów. O ostatecznej klasyfikacji w tabeli, zadecydowały bezpośrednie mecze pomiędzy zainteresowanymi stronami. Tu okazało się, że Apis Jędrzychowice był najlepszy. Wszystko dzięki wygranej w Strzegomiu 2:1 i rozgromieniu Karkonoszy na własnym boisku 3:0. Zespół z Jędrzychowic w trakcie rozgrywek na swoim obiekcie przegrał tylko raz notując w siedmiu spotkaniach 28 bramek strzelonych i 5 straconych.

Zarówno Apis jak i Polonia dobrze prezentowały się także na boiskach rywali. Drużyna z Jędrzychowic na wyjazdach zanotowała bilans 6 – 1 – 2 i 28:9 w bramkach. Zespół ze Świdnicy na boiskach swoich przeciwników może się pochwalić bilansem 4 – 1 – 3 i 10:7 w bramkach. To pokazuje, że rywalizacja o awans powinna być do samego końca otwarta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.