Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

5 czynności, których należy unikać po zakończeniu blokady

5 czynności, których należy unikać po zakończeniu blokady

Dziś w dobie pandemii koronawirusa ogromnym zainteresowaniem cieszą się wideokonferencje, gry internetowe, w tym slots polska, jak i wiele czynności, które pozwalają jakoś przetrwać czas kwarantanny. Spodziewać się można jednak, że niedługo wiele ograniczeń zostanie zniesionych. Rodzi to jednak kolejne zagrożenia. Podpowiadamy zatem 5 czynności, których należy unikać po zakończeniu blokady.

Poczekajmy z imprezami

Zapewne wiele osób marzy już teraz o zorganizowaniu imprezy lub też pójściu do baru, dyskoteki. Tymczasem naukowcy i eksperci apelują, aby wytrzymać się z takimi działaniami. Nie bez powodu istnieją obecnie społeczne środki dystansujące, jakie spowalniają rozprzestrzenianie się wirusa wśród osób, które mają między sobą bliski kontakt. Impreza, przebywanie w zatłoczonym miejscu to okazja do tego, aby wirus w błyskawicznym sposób mógł się roznieść. Przez imprezę w klubie jednej nocy mogą się przewinąć setki osób, a to idealne siedlisko dla wirusa. Nawet jeśli bary ponownie zostaną otwarte, prawdopodobnie zrobią to w ograniczonych godzinach. Lepiej wstrzymać się z imprezą niż potem zachorować lub mieć kogoś na sumieniu.

Nie przestawaj myć rąk

Nigdy niestety nie wiadomo, czy wirus faktycznie zniknął w naszym regionie czy też pozostaje w fazie uśpienia. Obecnie rekomenduje się częste mycie rąk, dbanie o bezpieczeństwo pod względem higieny. Na pewno jeszcze przez wiele tygodni po zniesieniu ograniczeń warto korzystać z podstawowych środków zapobiegawczych. Jeśli nie korzystamy z rękawiczek, to po każdym powrocie do domu, dokładnie umyjmy ręce mydłem. Warto też używać środków dezynfekujących. Jest to jedna z najprostszych metod ochrony przed wirusem, a trzeba przecież pamiętać, że na niektórych powierzchniach wirus może utrzymywać się nawet przez kilkanaście dni.

Ogranicz kontakt z osobami wysokiego ryzyka

Z pewnością każdy z nas chciałby wreszcie normalnie odwiedzić swoich rodziców czy też dziadków. Jednak wiele z tych osób należy do grupy wysokiego ryzyka. Podeszły wiek, problemy zdrowotne powodują, że takie osoby mają niestety większe szanse na złapanie wirusa, wylądowanie w szpitalu, silne powikłania, a nawet śmierć. Dlatego też dobrze jest jeszcze przeczekać trochę czasu, aby nie narażać ich na niebezpieczeństwo. Możemy przecież być nosicielami wirusa lub też przyniesiemy go ze sobą na ubraniu, dłoniach. Warto zatem unikać zbyt szybkich czy częstych wizyt.

Zagraniczne wakacje – duże ryzyko

Wyjazd na zagraniczne wakacje w tym roku stoi pod znakiem zapytania. Choć ceny lotów i hoteli mogą być niezwykle atrakcyjne, to jednak dalekie podróże wiążą się z ryzykiem. Przede wszystkim przebywać będziemy na tłocznych lotniskach, w samolotach z grupą wielu innych osób. Na miejscu może z kolei dojść do wymieszania się osób z różnych krajów. To też ogromne ryzyko ponownego rozprzestrzenia się wirusa. Choć dla wielu krajów czy nas samych nie będzie to dobry czas, to jednak warto być może przełożyć wakacje na jesień lub zimę. Wtedy może być już o wiele bezpieczniej, jak i również większość restauracji czy ośrodków będzie normalnie funkcjonować.

Zostaw środki ochrony

Zdaniem naukowców pandemia może w każdej chwili wrócić. W związku z tym nie można być pewnym, czy za kilka miesięcy znów nie zostaniemy zamknięci w domach. Warto w związku z tym zachować w domach wszelkiego rodzaju środki ochronne: maseczki, rękawiczki, płyny do dezynfekcji. Mamy nadzieję, że nie będą one już nam potrzebne, jednak na wszelki wypadek warto je zachować na czarną godzinę.


materiał sponsorowany