03/03/2021

American Football: Trener Kochanowski w sztabie mistrza Polski

Marcin Kochanowski, trener i były zawodnik Miners Wałbrzych, dołączył do sztabu szkoleniowego mistrza Polski, Panthers Wrocław.

Trener Kochanowski z futbolem amerykańskim zaczął się identyfikować, grając w Bielawa Owls. To w tym klubie stawiał pierwsze kroki, jako zawodnik i trener. Nabierał doświadczenie, które zaprocentowało w późniejszym etapie kariery. W sezonie 2017 Marcina Kochanowskiego zobaczyliśmy w barwach Miners Krause Wałbrzych.

Występując w lidze rozwojowej Kochanowski grał na pozycji rozgrywającego. W kolejnych latach spełniał rolę koordynatora ofensywy wałbrzyskiego klubu, pracując w sztabie Pawła Sołtysiaka, głównego trenera zespołu.

Kochanowski jako trener może pochwalić się dobrymi wynikami, które już w poprzednim sezonie pozwoliły Miners Wałbrzych dotrzeć do aż do półfinału II ligi Ligii Futbolu Amerykańskiego (LFA2). Wałbrzyszanom bardzo niewiele zabrakło do zwycięstwa z Silesią Rebels. Zwycięstwo dałoby szansę drużynie powalczyć o awans do elity, co jak widać zostało zauważone.

W drużynie mistrza Polski, Marcin Kochanowski, będzie pełnił rolę asystenta trenera ofensywy. Jego głównym zadaniem będzie praca ze skrzydłowymi i biegaczami. Pełnią oni rolę zawodników, których podstawowym zadaniem będzie kończenie akcji po podaniach rozgrywającego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.