24/02/2021

iPhone SE: Apple zaprezentowało najtańszy model z mniejszym ekranem

Do tej pory smartfony marki Apple kojarzyły się nam z niezwykle wysokimi cenami, rzędu 3 czy 4 tysięcy złotych za najtańsze wersje. Tymczasem na rynku właśnie pojawia się iPhone SE 2020, który stanie się najtańszym modelem z oferty amerykańskiego giganta. Na użytkowników czeka w nim wiele ciekawych rozwiązań, jak i legalne kasyno online czy gry mobilne. Co zatem warto wiedzieć o nowym iPhone?

Apple wraca do korzeni

Nowy iPhone SE w wersji 2020 oficjalnie trafił już do sprzedaży w Polsce. Można go zamówić zarówno w sklepie Apple jak i u kilku operatorów w kraju. Sporym zaskoczeniem dla wielu osób może być cena nowego smartfona, albowiem w sklepie Apple model 64 GB kosztuje 2199 złotych, 128 GB – 2499 złotych, zaś 256 GB – 2949 złotych. Biorąc pod uwagę ceny za modele ostatnich generacji, mamy do czynienia z najtańszymi smartfonami od lat amerykańskiego producenta. W USA najtańszy model kosztuje jedynie 399 USD, co jest ceną poniżej 1700 złotych!

Apple postanowiło tym razem wrócić nieco do korzeni. Otóż pod względem stylu nowy iPhone SE nawiązuje do iPhone’a 6 czy 8, zaś specyfikacją bliżej mu do iPhone’a 11. Nowe urządzenie zaopatrzone zostało w o wiele mniejszy niż dotychczas ekran o przekątnej 4,7 cala. Sam zaś wyświetlacz umieszczony został w obudowie o wymiarach 138,4 x 67,3 x 7,3 mm. Ekran z proporcjami 16:9, 1334 na 750 pikseli, zagęszczeniu na poziomie 326 ppi zapewnia wysoką jakość obrazu. O ochronę dba wodoodporna i pyłoszczelna obudowa z certyfikatem IP67. Całość ma ważyć jedynie 148 g.

Mózgiem nowego telefonu jest procesor Apple A13 Bionic znany z ubiegłorocznych modeli. Jego układ składa się 6 rdzeni (2 x 2,65 GHz Lightning i 4 x 1,8 GHz Thunder) z taktowaniem na poziomie 2,65 GHz wspierany przez 3 GB RAM. Jak wspomnieliśmy, iPhone SE dostępny jest w wersji 64, 128 oraz 256 GB. Nowy model zaopatrzony został między innymi w skaner linii papilarnych Touch ID. Pozostałe ważne parametry to obsługa Dolby Vision i HDR10, obsługa szybkiego ładowania, modem LTE, NFC i WiFi 6, system operacyjny iOS 13, jak i również ładowanie indukcyjne. Największym minusem nowego modelu jest jednak bateria, która starcza zaledwie na dzień pracy.

Duże możliwości fotograficzne

Niedługo po premierze zespół Halide odpowiedzialny za znakomitą aplikację fotograficzną na iOS postanowił prześwietlić nowego iPhone’a właśnie pod względem jego foto możliwości. W przeciwieństwie do aktualnych trendów iPhone SE otrzymał z tyłu tylko jeden aparat: 12 Mpix z obiektywem szerokokątnym oraz przysłoną f/1.8. Użytkownicy mogą liczyć między innymi na 5-krotny zoom cyfrowy, optyczną stabilizację obrazu, wsparcie SI, tryb HDR, nocny, portretowy, zdjęć seryjnych, jak i panoramy. Jako pierwszy iPhone na rynku ma możliwość generowania rozmycia tła, bazując jedynie na pojedynczym zdjęciu 2D i analizie obiektów. Choć jest to gorszy system niż technologia Dual Pixel, to jednak w SE radzi sobie całkiem dobrze. Możliwe jest tu również kręcenie filmów w jakości 4K z 60 kl/s, slow motion do 240 kl/s. Z przodu umieszczono kamerę 7 Mpx z przysłoną f/2.2, Retina Flash, z ciekawym trybem portretowym.

Można zatem stwierdzić, że Apple postanowiło do maksimum wykorzystać możliwości pojedynczej kamery. Wielu osobom zatem powinny przypaść do gustu możliwości tego aparatu. Nie da się ukryć, że nowy telefon może być znakomitą alternatywą dla tych osób, które preferują mniejsze smartfony. Nowy iPhone SE jest w zasadzie najmniejszym obecnie smartfonem w tym przedziale cenowym, którego specyfikacja nie ustępuje wielu konkurencyjnym telefonom.


materi sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.