05/03/2021

W pogoni za piłką: Aqua otwiera basen

Centrum Sportowo Rekreacyjne Aqua Zdrój 1 lipca otwiera basen i hotel. Wielkie otwarcie nastąpi tuż po zakończeniu rywalizacji siatkarskich reprezentacji Polski i Czech, które zaplanowano na 30 czerwca i 1 lipca.

Fakt ten wiąże się przynajmniej pośrednio. Polski Związek Piłki Siatkowej zaproponował wałbrzyskiej spółce zorganizowanie dwumeczu międzynarodowego, na co Aqua przystało. W obecnych warunkach sanitarnych należało obiekt dostosować reprezentacjom w taki sposób, aby mogły się spokojnie do rywalizacji przygotować. Cały obiekt na ten czas zostanie przekazany na wyłączność obu drużynom.

Drugie spotkanie zaplanowano na 1 lipca i od 1 lipca zarówno basen jak i hotel zostaną już otwarte.

Piotr Rachwalski, Prezes Spółki Aqua Zdrój

– Basen będzie otwarty przez około 10 godzin na dobę, co pozwoli przywrócić do pracy jedną zmianę, która pracowałaby w wydłużonym trybie – mówi prezes spółki Piotr Rachwalski.

Tego typu inicjatywa jest jedną z wielu, jakie zarząd planuje by wrócić do normalnego funkcjonowania. Z sanitarnego punktu widzenia, basen w Aqua Zdroju jest jednym z najlepszych w regionie.

– Mamy kilka stopni dezynfekcji wody. Używamy do niej podchlorynu sodu, czyli jedynej substancji, której zaleca się do stosowania w walce z epidemią. My jej używamy od kilku lat. Spełniamy bardzo wysokie normy sanitarne – dodaje Piotr Rachwalski.

Wątpliwości czy to słuszna decyzja ma również prezydent Roman Szełemej.

Roman Szełemej o otwarciu basenu

– Nie wiem czy otwarcie basenu, hotelu to dobra decyzja. Czas pokaże czy mieliśmy rację. Jestem tu jednak z panem Rafalskim, żeby dać do zrozumienia, że to jest nasza wspólna decyzja i wspólna odpowiedzialność. Mamy jednak najlepiej odkażaną wodę, dlatego utrzymanie basenu jest takie drogie. Koronawirusem w wodzie się jednak nie zarazimy – mówi prezydent.

Oczywiście poza wodą będą obowiązywały szczególne warunki sanitarne. Nadal trzeba będzie nosić maseczki. W szatniach dostępne będą, co drugie szafki. Będzie obowiązywał nakaz utrzymania dystansu. Sprzęt po każdorazowym użyciu będzie dezynfekowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.