Sparing: Nowe Miasto lubi grać z Mineralnymi

Zespół trenera Rafała Siczka intensywnie przygotowuje się do nowego sezonu. Częścią tych przygotowań jest spora liczba gier kontrolnych. Tuż przed pojedynkiem z Górnikiem Wałbrzych, rezerwy MKSu zmierzyły się z Górnikiem Nowe Miasto.

Odmłodzony zespół z Wałbrzycha od pierwszej minuty grał bardzo odważnie. Gospodarzom trudno było narzucić swój styl gry, co sprawiło, że podopieczni trenera Wojciecha Błażyńskiego w dość łatwy sposób stwarzali zagrożenie pod bramką miejscowej drużyny.

Wysoki pressing i konsekwencja w grze pozwoliły wałbrzyszanom uzyskać bezpieczną przewagę. Do przerwy piłkarze z Nowego Miasta prowadzili 4:1. Po zmianie stron gospodarze zagrali odważniej, co pozwoliło zmienić obraz meczu. Drugie 45 minut Górnik wygrał zaledwie 4:3.

MKS II Szczawno Zdrój – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 4:8 (1:4)