26/02/2021

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych - Sobieski Żagań

Zarząd PZPS zatwierdził podział grup oraz zasady awansu i spadku w II lidze kobiet w sezonie 2020/2021. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednim sezonie w 2 lidze mamy 4 grupy.

Grupa III

 1. Energa MKS II Kalisz
 2. MKS Polonia Świdnica
 3. UKS Jednyka Siewierz
 4. MGLKS Sobieski Oława
 5. MKS Chełmiec Wałbrzych
 6. #VolleyWrocław II – beniaminek
 7. UKS Sokół`43 AZS AWF SMS Katowice – beniaminek
 8. NTSK Nysa – beniaminek
 9. Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki – beniaminek
 10. ŁMLKS Łaskowia Łask – w poprzednim sezonie zespół grał w grupie II
 11. MKS Dąbrowa Górnicza – w poprzednim sezonie nie zgłoszony do rozgrywek

Zasady AWANSU/SPADKU
Runda zasadnicza rozpocznie się 26 września 2020 roku, a zakończy 20 marca 2021 roku. Po zakończeniu rundy zasadniczej w grupach 1-4 zespoły z dwóch ostatnich miejsc spadają do ligi niższej. SMS PZPS Szczyrk nie jest brany pod uwagę do spadku i awansu. Do turniejów półfinałowych awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Oznacza to, że po rundzie zasadniczej nie będzie w II lidze kobiet fazy play-off ani fazy play-out.

Turnieje półfinałowe (9-11.04.2021):
Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy (łącznie osiem drużyn) zagra w dwóch turniejach półfinałowych. W I turnieju półfinałowym zagrają: zwycięzca grupy 1, druga drużyna grupy 2, zwycięzca grupy 3 oraz druga drużyna grupy 4. W II turnieju półfinałowym zagrają: zwycięzca grupy 4, druga drużyna grupy 3, zwycięzca grupy 2 oraz druga drużyna grupy 1. Turnieje zostaną rozegrane systemem „każdy-z-każdym” zgodnie z tabelą Bergera. Gospodarz ma prawo zmienić kolejność meczów w ramach jednego dnia.

Turniej finałowy (23-26.04.2021):
W turnieju finałowym wezmą udział cztery najlepsze drużyny. Mecze rozgrywane będą systemem „każdy-z-każdym” zgodnie z tabelą Bergera. Dwa najlepsze zespoły awansują do I ligi kobiet.

źródło: Chełmiec Wodociągi Wałbrzych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.