Sparingi: Maluchy GNM zagrali sparing z Football Academy

Jakub Zima

Najmłodsze grupy Górnika Nowe Miasto Wałbrzych i Football Academy Wałbrzych zmierzyły się w towarzyskim meczu, który dodatkowo poprzedzony był wspólnym treningiem. Biorąc pod uwagę, że na boisko wybiegły grupy z roczników 2013/2014, ustalone zostały szczególne zasady pojedynku.

Zespoły zostały podzielone na trzy grupy, w których rozegrano spotkanie. I tak mieliśmy, zatem możliwość obejrzenia trzech równorzędnych gier sparingowych. Dodatkowym utrudnieniem były mini bramki. Każda z drużyn dostała do bronienia, dwie miała także do wyboru w ataku.

Zaangażowanie młodych zawodników, przerosło oczekiwania wszystkich zebranych. Głodni gry młodzi piłkarze dali z siebie wszystko. Radość ze strzelonej bramki była ogromna. Złość po straconej motywowała zaś do jeszcze większego wysiłku w trakcie dalszej rywalizacji.

Ostatecznie jednak trenerzy obu zespołów bramek nie liczyli. Chwalili dobre zagrania. Motywowali do pracy po nieudanych. Wspólnie cieszyli się, gdy coś się udało. Podpowiadali, co trzeba zrobić, żeby złe próby zamienić na dobre. Na koniec wszyscy uznali, że sparing był bardzo udany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

23.07 g.18:30| Magazyn Piłkarski GOAL /LIVE/

DZIŚ W PROGRAMIE: Zajrzymy na boiska w Głuszycy, Jedlinie Zdrój i Szczawnie Zdrój Zobaczymy jak radzili sobie piłkarze Orła w Trutnovie Posłuchamy o meczach sparingowych Górnika Nowe Miasto, Victorii Świebodzice, Zagłębia Wałbrzych Sprawdzimy jak radzili sobie inni Porozmawiamy z Michałem Bartkowiakiem (Górnik Wałbrzych) O nowym projekcie piłkarskim opowie Maciej Pawłowski […]